6.7.2017

Európska liga: Ruža ide ďalej! + FOTO

Vo štvrtok 6. júla 2017 o 19:00, odohral Ružomberok domácu odvetu prvého predkola Európskej ligy so srbským tímom FK Vojvodina. Keďže Liptáci v úvodnom súboji prehrali v Novom Sade 1:2, v druhom zápase museli doháňať jednogólové manko.
2:0 (0:0)
1. predkolo
MFK Ružomberok vs FK Vojvodina

MFK Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, Menich, Kupec - Sapara (58. Takáč), Qose, Kochan - Daniel (90.+2 D. Kružliak), Lačný (81. Gerec), Gal Andrezly

FK Vojvodina: Rockov - Lakićević, Planić, Kovačević, Bureković - Jovančić (73. Mirosavljev), Vukasović, Mesarović (86. Spremo) - Malbašić, Trujić, Subotić (71. Živković)

Góly: 67. Kovačević (vl.), 87. J. Maslo

Žlté karty: 23. J. Maslo, 72. Lačný, 79. Gal Andrezly – 67. Subotić, 68. Trujić, 72. Jovančić, 86. Planić

Rozhodovali: Higler – van Dongen, van Zuilen (všetci Holandsko)

Diváci: 4486

Prvú šancu mali hostia, keď Macík vyrazil Jovančićovu nepríjemnú strelu spoza veľkého vápna na rohový kop. O dvadsaťjeden minút neskôr zahrával Ružomberok dva rohové kopy po sebe a po druhom z nich sa hlavička Petra Masla obtrela o žrď. V závere polčasu prišiel ďalší nebezpečný roh Saparu a Ján Maslo hlavičkoval tesne vedľa. V nadstavenom čase úvodného dejstva už volil ružomberský kapitán Sapara priamu strelu z uhla a Rockov si dal pozor.

V 51. minúte sa postaral o pekný moment Malbašić, keď jeho nožničky leteli tesne vedľa brány. Po troch minútach Ružomberčania nezahrali rohový kop podľa svojich predstáv a z protiútoku sa rútil sám na domácu svätyňu aktívny Malbašić, no na šťastie pre domácich minul. V 67. minúte zahrával Takáč priamy kop a Kovačević poslal loptu do vlastnej brány – 1:0. Po desiatich minútach Lačný spoza šestnástky tesne minul bránu a v 80. minúte Rockov zázračne vyrazil Qoseho strelu po rohovom kope. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času zahrával Takáč ďalší priamy kop a loptu hlavou upratal do siete Ján Maslo – 2:0. Ružomberčania v ďalšom priebehu kontrolovali výsledok a do dvoch nádejných streleckých pozícií sa dostal Gal Andrezly.

Po víťazstve 2:0 postupuje Ružomberok do ďalšieho predkola, v ktorom si zmeria sily s nórskym tímom SK Brann.

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „V prvom rade musím povedať, že pocity po zápase sú fantastické, sú úžasné. Splnil sa nám tajný sen, keď sme porazili naozaj veľmi kvalitného súpera, veľmi kvalitný klub, veľmi kvalitné mužstvo, ktoré pravidelne hráva v pohároch a má obrovské skúsenosti v pohároch, oproti nám neporovnateľné. Myslím si, že pre Ružomberok je tento krok ďalším veľkým krokom do Európy a smerom k ľuďom, ktorí ten futbal podporujú a fandia mu.“

Marek Sapara: „Som veľmi rád, že sme takýto zápas zvládli v hlavách. Za stavu 0:0 bolo počuť aj piskot niektorých ľudí, neviem, či tomu nerozumejú. My sme boli stopercentní vzadu a vedeli sme, že gól dáme. Prakticky sme ich do ničoho nepustili. Vedeli sme, že Vojvodina je silná v protiútokoch, nemohli sme sa hrnúť dopredu. Proste skvele zvládnuté."