Európska liga: Ružomberok prehral v Ženeve

Vo štvrtok 27. augusta 2020 odohral Ružomberok prvé predkolo Európskej ligy na pôde ženevského klubu Servette FC.

Servette FC: Frick – Sauthier, Rouiller, Sasso, Mendy – Ondua, Cognat (87. Maccoppi) – Stevanović, Imeri (76. Cespedes), Tasar (69. Antunes) – Kyei

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mojžiš – Múdry (65. Brenkus), Kochan, Zsigmund, Takáč (60. Ďungel), Madleňák – Almási (70. Bobček), Gerec

Góly: 54. Stevanović, 77. Mendy, 86. Antunes

Žlté karty: 21. Tasar, 28. Rouiller - 35. Zsigmund, 65. Múdry, 78. Maslo

Rozhodovali: Kopiievskyi - Vysotskyi, Skoblia (všetci Ukrajina)

V 8. minúte poslal Múdry výbornú prihrávku do šestnástky, odkiaľ Kochan v dobrej pozícii minul bránu. Po dvoch minútach Macík vyrazil Tasarovu strelu na rohový kop. Po chvíli ružomberského gólmana preveril strelou z väčšej vzdialenosti Imeri, ale Macík bol na mieste. V 24. minúte Imeri vyslal nebezpečný center z pravého krídla a pred nabiehajúcimi hráčmi ho na dvakrát skrotil brankár hostí. O tri minúty ten istý hráč namieril spoza šestnástky nad brvno. V 33. minúte si Stevanović nabehol na center pred ružomberskú svätyňu, ale hlavičkoval tesne nad. Po štyroch minútach Sauthier nebezpečne vystrelil spoza veľkého vápna a Macík bravúrnym zákrokom vyrazil prudké zakončenie na rohový kop. V 39. minúte ružomberský gólman kryl Mendyho pokus spoza šestnástky. Krátko na to Ondoua zakrútil loptu do horného rohu a Macík opäť vyrážal na roh.

V 53. minúte Imeri z hranice veľkého vápna tesne minul bránu. Už po minúte sa Stevanović dostal do výbornej príležitosti a pred Macíkom sa nemýlil – 1:0. V 57. minúte mal Stevanović možnosť pridať svoj druhý presný zásah, lenže Macík vyrazil jeho zakončenie na rohový kop. V 58. minúte ružomberský gólman chytil Tasarov pokus smerujúci na stred brány. Po deviatich minútach to na opačnej strane vyskúšal Gerec, lenže Frick si poradil s jeho zakončením. V 77. minúte Mendy presne namieril spoza veľkého vápna a zvýšil domáci náskok na 2:0. O deväť minút neskôr Antunes skóroval zo situácie zaváňajúcej postavením mimo hry – 3:0. V 90. minúte Brenkus nebezpečne vystrelil z priameho kopu a jeho strelu vyrazil Frick. Ružomberok prehral 0:3 a tak do ďalšieho kola postupuje domáci klub Servette FC.