9.10.2015

Gólový koncert Pavla Masaryka

Počas reprezentačnej prestávky odohrali Liptáci prípravný zápas s aktuálne šiestym tímom poľskej najvyššej súťaže Termalica Bruk-Bet Nieciecza KS.
5:2 (2:1)
Liptovské Sliače
MFK Ružomberok vs Termalica Bruk-Bet Nieciecza KS

MFK Ružomberok: Šavol – Lupták (46. P. Maslo), Rosa (29. J. Maslo), Kružliak, Daghbashyan – Ondrek (46. Ferenčík), Zsigmund (46. Ďubek) – Cheptine (46. Zošák), A. Lovás (46. Faško), Miklós (67. A. Lovás) – Masaryk

Termalica Bruk-Bet Nieciecza KS: Nowak (46. Olszewski) – Fryc (46. Jarecki), Markowski, Wróbel, Ziajka – Drozdowicz (46. Kędziora), Liczka (46. Babiarz), Kaczmarczyk (46. Kupczak), Foszmańczyk (46. Plizga), Biskup (75. Drozdowicz) – Kowal (72. Foszmańczyk)

Góly: 11., 20., 72. a 81. Masaryk, 85. Kružliak - 1. Drozdowicz, 59. Wróbel

Žlté karty: 49. J. Maslo - 63. Biskup

Rozhodovali: Horváth - Súkeníková, Rojček

Klub sa chcel odvďačiť tímu z Liptovských Sliačov za príkladnú spoluprácu a preto sa stretnutie hralo v tejto obci. Do súboja nastúpili viacerí hráči, ktorí v súťažných meraniach síl nedostávajú dostatočný priestor a prvý polčas odohral aj stredopoliar z nášho staršieho dorastu Marek Zsigmund.

Lepší vstup do stretnutia mali hostia, keď už v 1. minúte skóroval Drozdowicz – 0:1. Ruža sa však po desiatich minútach otriasla a Pavol Masaryk vyrovnal na 1:1. Tento stav platil do 20. minúty, keď sa po snahe Andreja Lovása v ľavom rohu pokutového územia dostala lopta až k Pavlovi Masarykovi a ten sa pri strele z vnútra pokutového územia nemýlil – 2:1. Už o minútu neskôr mohol dvojnásobný kráľ ligových strelcov opäť skórovať, no tentokrát jeho strelu vyrazil Nowak. V 22. minúte sa hlásil o slovo aj strelec prvého gólu Drozdowicz, lenže strelecký pokus poľského futbalistu bol zblokovaný na roh. V 27. minúte sa dostal do sľubnej šance Cheptine, no zoči-voči brankárovi tesne minul brvno. O sedem minút neskôr zahrávali hostia priamy kop. Na center si najlepšie nabehol Ziajka, ale jeho hlavičku chytil Matej Šavol. Po minúte nasledoval priamy kop aj na druhej strane. Ján Maslo prepálil múr, ale hosťujúci gólman si dal pozor.

Po prestriedaní mali na začiatku druhého polčasu viac z hry hostia, čo v 59. minúte vyvrcholilo vyrovnávajúcim gólom Vrubela – 2:2. O dve minúty neskôr sa dostal do šance Kedziora, lenže mieril nepresne. Postupom času prebrali iniciatívu Ružomberčania. V 68. minúte musel brankár hostí čeliť krížnej strele Andreja Lovása a o minútu len tesne minul vzdialenejšiu žrď Štefan Zošák. V 72. minúte prihral Tomáš Ďubek do pokutového územia nabiehajúcemu Pavlovi Masarykovi a ten nekompromisnou strelou skompletizoval svoj hetrik – 3:2. Zo strany ružomberského útočníka to však stále nebolo všetko a po deviatich minútach sa presadil znova – 4:2. V 85. minúte si na center od rohovej zástavky najlepšie vyskočil Dominik Kružliak a stanovil konečné skóre na 5:2.

V zápase najviac zažiaril Pavol Masaryk, ktorý štyrikrát rozvlnil sieť súperovej brány. Myslím si, že to bol dobrý, kvalitný zápas. Väčšinou hrali tí, ktorí počas sezóny nehrávajú, myslím si, že zápas splnil účel. Určite som rád, že aspoň v prípravnom zápase sa mi takto darí. Možno keby som mal viac dôvery, tak by som dával góly aj v lige,“ povedal Pavol Masaryk, ktorý sa v prípravnom zápase chopil šance najlepšie ako vedel.