16.12.2020

Hetrik Martina Regáliho nestačil na body + VIDEO

V stredu 16. decembra 2020 odohral Ružomberok osemnáste kolo Fortuna ligy na štadióne Michaloviec.
4:3 (2:3)
MFK Zemplín Michalovce
18. kolo, 14:00
MFK Zemplín Michalovce vs MFK Ružomberok

MFK Zemplín Michalovce: Markovič - Vovkun, Bednár, Vaško - Kolesár (52. Mendez), Vojtko - Begala (74. Popovic), Spoljarič, Žofčák - Taiwo (90. Neofytidis), Tandir

MFK Ružomberok: Macík - Čurma, Maslo, Mrva - Kojnok (74. Kmeť), Kochan (65. Múdry), Zsigmund (74. Brenkus), Mojžiš - Kostadinov (65. Almási), Regáli, Takáč (79. Filinský)

Góly: 25. Vaško, 32. Tandir, 48. Žofčák (z 11m), 78. Taiwo - 20., 34. a 42. Regáli

Žlté karty: 6. Vovkun, 51. Kolesár, 62. Mendez, 90. Spoljarić - 71. Zsigmund, 90. Kmeť

Rozhodovali: Prešinský - Weiss, Borsányi

Hneď v úvode získali Zemplínčania dva rohové kopy, no neohrozili bránu. V 7. minúte bol faulovaný prenikajúci Regáli a nasledoval priamy kop Ružomberka. Kostadinov sa rozhodol z ťažšieho uhla vystreliť na domácu svätyňu, lenže loptu zatočil tesne nad brvno. Po trinástich minútach Takáč nastrelil spoza šestnástky žrď a Regáli už bez problémov dorazil loptu do siete – 0:1. V 24. minúte Žofčák našiel centrom z rohového kopu Tandira a jeho nebezpečnú hlavičku vyrazil Macík. Liptáci následne upratali loptu na ďalší rohový kop, po ktorom hlavou vyrovnal Vaško – 1:1. Po piatich minútach Takáč zatočil loptu z priameho kopu k vzdialenejšej žrdi, odkiaľ ju vyrazil Marković na rohový kop. V 32. minúte opäť Žofčák zahrával rohový kop a po jeho centri hlavou skóroval Tandir – 2:1. Liptáci sa však postarali o okamžitú odpoveď, keď Takáč našiel v šestnástke Regáliho, ten si vymenil loptu s Kostadinovom a svojím druhým gólom v stretnutí vyrovnal na 2:2. V 38. minúte získali Michalovce ďalší rohový kop a aj teraz nasledoval veľmi nebezpečný Žofčákov center, po ktorom Vaško hlavičkoval tesne nad brvno. O štyri minúty neskôr išiel Regáli po prihrávke od Kostadinova sám na bránu, poradil si s brankárom, loptu odprevadil až do siete a skompletizoval svoj hetrik – 2:3.

V 48. minúte došlo k súboju medzi Taiwom a Mrvom v ružomberskej šestnástke a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý premenil Žofčák – 3:3. Po sedemnástich minútach Vojtko vystrelil spoza veľkého vápna, lenže namieril vedľa brány. V 78. minúte Tandirovu strelu zastavila žrď a Taiwo dokopol loptu do siete – 4:3. O osem minút neskôr Brenkus vystrelil spoza šestnástky, lenže nenamieril medzi žrde. V ďalšom priebehu sa už domáci hráči ubránili a tak Ružomberok ukončil rok 2020 prehrou s Michalovcami 3:4, pričom s týmto súperom prehral v najvyššej súťaži prvýkrát. Liptáci budú so ziskom 22 bodov zimovať na šiestej pozícii.