12.3.2022

Hrať do konca sa oplatilo, z hlavného mesta si vezieme bod

V sobotu 12. marca 2022 odohral Ružomberok v Bratislave druhé kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy s domácim Slovanom.
1:1 (1:0)
Národný futbalový štadión - Tehelné pole
Nadstavba, 15:00
ŠK Slovan Bratislava vs MFK Ružomberok

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Hrnčár, Abena, Božikov, De Marco – Rabiu (66. Zmrhal), Kankava (27. Agbo) – Mustafić (87. Kashia), Barseghjan (87. Pauschek), Weiss – Čavrić (66. Šaponjić)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Domonkos, Luterán (73. Mrva) – Gerec (57. Múdry), Bobček (57. Rymarenko), Regáli – Boďa

Góly: 5. Weiss – 90.+3 Rymarenko

Žlté karty: 26. Kankava, 87. Mustafič – 22. Fabiš, 41. Bobček, 60. Luterán

Rozhodovali: Dohál - Ádám, Zemko

Diváci: 3186

Domáci sa ujali vedenia už v 5. minúte, kedy zahrávali rohový kop a Weissova strela skončila aj s prispením nešťastného Maslovho teču v sieti – 1:0. Aktívny Weiss pohrozil aj o deväť minút neskôr, keď po ďalšom rohovom kope nebezpečne odcentroval k vzdialenejšej žrdi a loptu tesne minuli jeho spoluhráči. Krátko na to zahrávali rohový kop aj Ružomberčania a k lopte sa napokon v šestnástke dostal Madleňák, ktorý však pálil vysoko nad. V 35. minúte to Boďa skúsil spoza veľkého vápna, lenže aj jeho zakončenie letelo vysoko nad brvno. Po piatich minútach Gerec prihral na hranicu šestnástky Regálimu, ktorého strela bola síce zo spomínaných dovtedajších pokusov najnebezpečnejšia, no tiež sa nevmestila medzi tri žrde. V 43. minúte Gerec vybojoval rohový kop a po Domonkosovom centri Bobček vo veľkej šanci vystrelil tesne nad. Vzápätí na opačnej strane ružomberský obranca v poslednej chvíli zblokoval nebezpečnú strelu Mustafića vedľa bližšej žrde.

V 55. minúte Boďa pohotovo preveril Chovanovu pozornosť, ale bratislavský gólman si dal pozor na pokus smerujúci spoza šestnástky na stred brány. Po štyroch minútach získali Liptáci rohový kop. Domonkosov center napokon prešiel až k Rymarenkovi, ktorého nebezpečná strela poriadne zamestnala Chovana, no na dvakrát ju skrotil na bránkovej čiare. V 74. minúte predviedol Zmrhal rýchly protiútok, ale svoj únik zakončil strelou smerujúcou tesne vedľa. Po štyroch minútach si na opačnej strane Regáli nabehol na Maslov center, lenže jeho strelu z uhla zneškodnil Chovan. V 83. minúte Barseghyan predviedol lob z väčšej vzdialenosti, ktorý zapadol mimo brány. O sedem minút neskôr Chovan vyrazil strelu tiesneného Mojžiša a následne chytil Regáliho hlavičku. Po chvíli Krajčírik vyrazil Weissove zakončenie z uhla na rohový kop. V závere nadstaveného času predviedol Regáli výborný prienik po pravej strane, keď prešiel cez viacerých hráčov súpera a následne prihral striedajúcemu Rymarenkovi, ktorý vyrovnal na konečných 1:1. Ruža tak po sympatickom výkone, najmä z druhého polčasu, získala cenný bod.

Zostrih najdôležitejších momentov zo stretnutia si môžete pozrieť TU.