1.4.2016

Jar pokračuje a Ruža naďalej kvitne

V 25. kole Fortuna ligy privítal Ružomberok na svojom trávniku trnavský Spartak.
3:1 (0:1)
MFK Ružomberok
25. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs FC Spartak Trnava


MFK Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Boszorád – Sapara (84. Gerát), Nagy – Gal Andrezly (63. Faško), Ďubek, Zošák – Lačný (90. Jakubko)

FC Spartak Trnava: Jakubech – Horník, Martin Tóth, Godál, Čonka – Greššák, Baez (26. Mihálik, 78. Tambe) – Halilovič, Jež, Mikovič (68. Bello) – Depetris

Gól: 49. Zošák, 76. J. Maslo, 86. Lačný - 21. Mikovič

Žltá karta: 12. Ďubek, 47. J. Maslo – 12. Baez, 48. Godál, 76. Jež 

Rozhodovali: Ježík – Hrčka, Galo

Diváci: 2757


Komentár

Vo všetkých doterajších jarných zápasoch Ruža nenašla premožiteľa a Miloš Lačný minimálne raz skóroval. Ružomberský útočník chcel od úvodu natiahnuť túto sériu. V 3. minúte z uhla minul bránu a o šesť minút neskôr sa ocitol sám pred brankárom, lenže jeho strela sa dvakrát odrazila od brvna na bránkovú čiaru. Domácim hráčom sa nepodarilo skórovať a v 21. minúte mali situáciu ešte zložitejšiu, pretože k odrazenej Depetrisovej strele sa dostal Mikovič a poslal hostí do vedenia – 0:1. Ten istý hráč sa po šiestich minútach mohol tešiť znova, lenže mieril tesne nad brvno. V 28. minúte našiel Sapara centrom z priameho kopu Jána Masla a ten hlavou namieril nad bránu. O desať minút neskôr vyslal Nagy ďalekonosnú strelu k žrdi, no Jakubech ju vyrazil na roh.

V druhom polčase sa Liptáci okamžite snažili o vyrovnanie. V 48. minúte zastavil Godál prenikajúceho Lačného len za cenu faulu. Centrom z priameho kopu Sapara našiel Zošáka a ten vyrovnal na 1:1. Po vyrovnaní nasledovala domáca snaha o kompletný obrat, ktorá bola zrealizovaná v 76. minúte, kedy po ďalšom Saparovom priamom kope poslal loptu do siete Ján Maslo – 2:1. Po desiatich minútach využil Lačný nedorozumenie hostí, preloboval brankára a predĺžil svoju jarnú gólovú sériu o šiesty ligový zápas a spolu so štvrťfinále Slovnaft Cup-u môžeme hovoriť už o siedmych stretnutiach – 3:1.

Na výsledku 3:1 sa už nič nezmenilo a Ruža si na svoje konto pripísala už piate jarné víťazstvo. Poďakovanie patrí aj fanúšikom, ktorí nám svojimi hlasivkami výrazne pomohli k trojbodovému zisku!

Ohlasy trénerov

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): ,,My sme dnes odohrali výborný zápas. Od prvej minúty sme boli lepší, išli sme za víťazstvom. Budem si musieť trošku pohovoriť s chlapcami, aby si zo mňa prvý polčas nerobili prvý apríl. Druhý polčas aj tým charakterom, snahou za víťazstvom a hlavne futbalovou kvalitou zápas otočili a zaslúžene vyhrali. Musím im pogratulovať a môžeme sa pripravovať na ďalšie zápasy."

Ivan Hucko (tréner Trnavy): ,,Myslím, že zápas sme začali dobre. Dali sme gól a jediný moment, ktorý ovplyvnil priebeh celého zápasu bolo, že sme museli striedať Baeza pre jeho nedisciplinovanosť, pretože sme nemohli riskovať od tridsiatej minúty, že by sme hrali o jedného menej. Ešte by som chcel podotknúť jednu vec. Beriem to ako dosť nepochopiteľné, keď sa dohodneme s Ružomberkom o tom, že sa posunie zápas o jeden deň neskôr, pretože traja naši devätnásťroční hráči hrali štyri zápasy v priebehu ôsmych dní a nejaká televízia si postaví hlavu a povie, že nie. Ja tomu naozaj nerozumiem. Ako potom máme rozvíjať futbal a dávať šancu mladým chalanom, keď majú hrať za osem dní štyri zápasy? Myslím, že to tiež ovplyvnilo priebehu zápasu, pretože naozaj toho mali dosť a bolo to vidieť. Normálne podávajú omnoho lepšie výkony, ale taký je život, taká je realita a sme asi na Slovensku."

ZDIEĽAJ ČLÁNOK