14.4.2019

Jednoznačné víťazstvo juniorov v súboji prvého s druhým + FOTO, VIDEO

V nedeľu 14. apríla 2019 odohral tím MFK Ružomberok juniori domáci zápas 19. kola 3. ligy Stred s Fiľakovom.
7:1 (5:1)
MFK Ružomberok - UT
19. kolo, 10:30
MFK Ružomberok vs FTC Fiľakovo

MFK Ružomberok: Krajčírik - Kojnok, Mário Mrva, J. Kudlička (66. Filinský), Madleňák, V. Jedinák (55. Legnani), Miroslav Almaský (59. Gallo), Brenkus, Zsigmund (73. Ducár), M. Bobček (68. Machaj), R. Kružliak

FTC Fiľakovo: Tatár - Cvetković, Kurunci, Iboš (82. Lazsík), Fajd (59. Lipták), Kniežević (46. Genský), Urbančok, Daško, Kovanič, Strniša, Nagy (68. Malček)

Góly: 23. Miroslav Almaský, 30. a 38. R. Kružliak, 32. Zsigmund, 36. Madleňák, 72. Legnani, 90. Brenkus - 25. Kniežević

Rozhodovali: Kolofík - Tůma, Legíň

Diváci: 320

Ružomberský výber sa pred stretnutím nachádzal na prvej priečke so ziskom 42 bodov a o štyri body menej malo druhé Fiľakovo, čo nedeľnému duelu dodávalo na atraktivite. Skóre stretnutia otvoril v 23. minúte Miroslav Almaský – 1:0. Už po dvoch minútach vyrovnal Lazar Kniežević na 1:1. Liptáci zareagovali na inkasovaný gól najlepšie ako mohli, keď v rozmedzí 30. až 38. minúty štyrikrát skórovali. Dvakrát sa presadil najlepší strelec súťaže Rastislav Kružliak, po jednom presnom zásahu si pripísali Marek Zsigmund a Matej Madleňák a po prvom polčase platil stav 5:1.

Pred druhým dejstvom už bolo o víťazovi prakticky rozhodnuté. V 72. minúte ešte zvýšil domáci náskok striedajúci Arthur Angelo Legnani a v samom závere dal výsledku konečnú podobu Adam Brenkus, keď uzavrel skóre na 7:1. Ružomberský výber si vďaka vysokému víťazstvu upevnil prvú pozíciu v tretej najvyššej súťaži.

Tím MFK Ružomberok juniori odohrá najbližší zápas vo štvrtok 18. apríla 2019 o 16:00, kedy sa v dvadsiatom kole 3. ligy Stred, predstaví na trávniku domácej Čadce.