14.10.2018

Juniori doma vyhrali nad Námestovom + FOTO, VIDEO

V nedeľu 14. októbra 2018 odohral tím MFK Ružomberok juniori domáci zápas 11. kola 3. ligy Stred s Námestovom.
3:2 (1:2)
MFK Ružomberok
11. kolo, 10:30
MFK Ružomberok vs MŠK Námestovo

MFK Ružomberok: Čtvrtečka - Kunca, Zsigmund, Gallo, Kojnok, Miroslav Almaský (35. V. Jedinák), Takáč (64. J. Kudlička), Brenkus (72. Vrlík), Gerec (83. Machaj), R. Kružliak (80. Filinský), M. Bobček

MŠK Námestovo: Kormaňák - Habiňák, Jaššo, Marián Čiernik, Michal Čiernik (81. Mydlár), Kurtulík, Čecho, Kubica, Jagnešák (74. Snovák), Žákovič, Jagnešák

Góly: 18. Takáč, 46. R. Kružliak, 54. Brenkus - 11. Kurtulík, 30. Žákovič

Žlté karty: 88. Zsigmund - 76. Jagnešák, 80. Jaššo

Rozhodovali: Foltán - Považan, Maslen

Diváci: 270

Hoci boli v úvodných minútach aktívnejší domáci hráči, ako prví išli do vedenia hostia, keď v 11. minúte presne namieril Samuel Kurtulík. Po dvoch minútach vybojoval ružomberský výber priamy kop, po ktorom sa dostal v šestnástke k strele Michal Gallo, lenže štipľavým pokusom neprekonal Viliama Kormaňáka. V 17. minúte Marek Bobček hlavičkoval nad brvno. Po minúte sa už z hranice veľkého vápna nemýlil Takáč a vyrovnal na 1:1. V 28. minúte vybojoval Adam Brenkus priamy kop a pri jeho realizácii namieril tesne vedľa spojnice. O dve minúty neskôr Marek Žákovič vrátil vedenie na stranu Námestova – 1:2. V 41. minúte Marek Bobček hlavičkoval tesne nad brvno.

Krátko po zmene strán vyrovnal Rastislav Kružliak na 2:2. V 54. minúte získali Ružomberčania priamy kop z výhodnej pozície a Adam Brenkus namieril do horného rohu, čím sa postaral o obrat skóre – 3:2. V ďalšom priebehu si juniori vypracovali šance na zvýšenie skóre, ktoré však nevyužili. Hostia tak do konca živili nádej na bodový zisk a hrozili nebezpečnými protiútokmi. Na výsledku sa však už nič nezmenilo a ružomberský výber vyhral 3:2. Tím MFK Ružomberok juniori odohrá najbližší zápas v nedeľu 21. októbra 2018 o 10:30, kedy v domácom zápase 12. kola 3. ligy Stred privíta na svojom štadióne Martin.