Krajské derby pre Žilinu, o našej prehre rozhodli dva góly Haskića

V 27. kole Fortuna ligy privítali Ružomberčania na svojom trávniku Žilinu.

MFK Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Boszorád – Nagy, Gerát (46. Sapara) – Gal Andrezly (66. Faško), Ďubek, Zošák (81. A. Lovás) – Lačný

MŠK Žilina: Volešák – Vavro, Švejdík, Králik, Letić – Pečovský – Špalek, Diaz (90. Mbah), Hlohovský (70. Škvarka), Michlík (61. Káčer) – Haskić

Góly: 10. a 23. Haskić

Žltá karta: 55. Ďubek

Rozhodovali: Leško – Ferenc, Žákech

Diváci: 2458

Liptákom patrila v ligovej tabuľke piata priečka, zatiaľ čo Šošonom štvrtá a oba tímy mali na konte 40 bodov, čo znamenalo, že pôjde o dôležitý súboj tabuľkových susedov. Lepší vstup do neho mali hostia, keď už v 10. minúte otvoril skóre Haskić – 0:1. Liptáci sa okamžite snažili o odpoveď. Po štyroch minútach od inkasovaného gólu ťahal Zošák rýchly útok po ľavej strane ihriska a dostal sa až pred Volešáka, no miesto zakončenia volil prihrávku dozadu na Lačného, ktorému strela nevyšla podľa jeho predstáv. Krátko na to si po snahe Petra Masla úspešne počínal Gal Andrezly na pravom krídle ihriska, podarilo sa mu odcentrovať do veľkého vápna a tam v dobrej pozícii Gerát hlavičkoval vedľa brány. Za nevyužité šance prišiel trest. V 23. minúte síce najskôr Hlohovský z priameho kopu vystrelil tesne nad, no ešte v tej istej minúte pridal svoj druhý presný zásah v stretnutí Haskić – 0:2. Ten istý hráč chcel ešte v závere polčasu spečatiť hetrik, ale z ťažkého uhla neusmernil loptu do odkrytej brány a rozvlnil len bočnú sieť.

Do druhého dejstva nastúpilo mužstvo z centra Dolného Liptova aj s kapitánom Saparom. Napriek snahe sa im však nedarilo viaceré sľubne sa vyvíjajúce akcie dotiahnuť do čistej šance. V 57. minúte preveril Volešáka práve Sapara, keď musel vyrážať jeho točenú strelu z priameho kopu na roh. V 82. minúte mal Švejdík možnosť zvýšiť žilinské vedenie na rozdiel troch gólov, lenže Tofiloski vyrazil pokus futbalistu tímu spod Dubňa ponad brvno na roh. Po rohovom kope ružomberský gólman zneškodnil aj Letićovu strelu. Na výsledku už nič nezmenil ani Nagy, keď v 87. minúte vystrelil spoza pokutového územia tesne nad žilinskú svätyňu a Ruža podľahla svojmu súperovi 0:2.

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): „Bol to dobrý zápas aj z našej strany, aj z druhej strany súpera. Víťazstvo Žiliny je zaslúžené preto, lebo dala dva góly a my sme naše šance nevyužili. Potrebovali sme dať kontaktný gól, aby nás to nabudilo. Mali sme nejaké príležitosti a v niektorých príležitostiach nás niekto zastavil, ale s tým sa musíme vyrovnať. Hovorím, chalani podali veľmi dobrý výkon aj v prvom polčase, až na hrúbky. V druhom polčase proti Žiline, keď sa snažíte a išli sme už otvorene, hrali sme vabank, napádali sme ich vysoko. Škoda, že niektoré tie kolmé prihrávky alebo niektoré veci sme nedotiahli do konca. Chýbal nám kontaktný gól, aby sme dostali iskru a tak sme ten zápas prehrali.“

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „V prvom polčase sme predviedli vynikajúci výkon. Vyvážený nielen dôslednou defenzívou, ale aj dravosťou v ofenzíve a bolo podstatné, že to bolo aj produktívne. Druhý polčas sme eliminovali silné stránky Ružomberka a preto sme zaslúžene vyhrali. Chlapcom patrí poďakovanie hlavne za odvedenú prácu, nielen z pohľadu nasadenia, čo by malo byť normálne, ale hlavne z pohľadu zvládnutia technicko-taktického rozostavenia a z pohľadu víťaznej mentality. Preto im gratulujem k tomuto naozaj výbornému výsledku, pretože Ružomberok má svoju kvalitu.“