9.8.2015

Liptáci podľahli Slovanu Bratislava

V 4. kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil na pôde bratislavského Slovana už aj s novým brankárom Tofiloskim.
2:1 (0:1)
Bratislava
4. kolo, 19:00
ŠK Slovan Bratislava vs MFK Ružomberok

ŠK Slovan Bratislava: Mucha - Gorosito, Hudák, Saláta, Podaný - Štefánik, Gonzalez - Mészáros (86. Oršula), Milinkovič (90.+ Kotula), Kubík (46. Vittek) - Priskin

MFK Ružomberok: Tofiloski - Boszorád, J. Maslo, Kružliak, Lupták - Nagy - P. Maslo (66. Faško), Ďubek (79. Cheptine), Zošák - Jakubko (66. A. Lovás), Masaryk

Góly: 56. Hudák, 61. Priskin – 13. Masaryk

Žlté karty: 23. Zošák, 42. Jakubko (obaja RUZ)

Rozhodovali: Chmura – Chládek, Žákech

Diváci: 851

Tímu spod Čebraťa vyšiel úvod stretnutia a v 13. minúte sa po Ďubekovom centri hlavou presadil Masaryk – 0:1. Po chvíli mohol pridať druhý gól hostí Zošák, ktorý dostal prihrávku priamo na biely bod, ale namieril nad odkrytú časť brány. Postupom času prebrali iniciatívu domáci hráči. V 18. minúte vybojoval Slovan zásluhou aktívneho Milinkoviča roh a po ňom Hudák svojou hlavičkou zamestnal nového muža v ružomberskej svätyni. O sedem minút neskôr zahrával Milinkovič priamy kop, na center najlepšie vyskočil Gorosito, lenže hlavou mieril do žrde. V 32. minúte nevyužil veľkú príležitosť ani Priskin a po jeho šanci hrozili aj hostia, no Masarykova strela letela tesne vedľa brány.

Do druhého dejstva nastúpili Belasí aj s Vittekom a ich aktivita narastala. Už po štyroch minútach mal striedajúci útočník možnosť vyrovnať, ale po tom, čo sa vo veľkom vápne obtočil okolo obrancu, poslal loptu nad bránu. V 54. minúte pohrozili hostia a lob Jakubka zneškodnil Mucha. Krátko na to mal ďalšiu gólovú príležitosť Vittek, ale Tofiloski vyrazil jeho strelu na roh. O dve minúty neskôr sa po presnej hlavičke Hudáka menilo skóre – 1:1. Rovnovážny stav platil len päť minút, pretože v 61. minúte prešiel Priskin cez Kružliaka a bez väčších problémov prekonal hosťujúceho gólmana – 2:1. Domáci hráči si ešte do konca stretnutia vypracovali niekoľko šancí. V závere mali Liptáci k dispozícii priamy kop, lenže Faškova lopta skončila na múre. Posledné slovo patrilo domácim, keď v druhej minúte nadstaveného času namieril Oršula do žrde.

Dušan Tittel (tréner ŠK Slovan Bratislava): "Očakávali sme ťažký zápas, lebo máme v nohách štvrtkový Krasnodar. Minulý rok sme zdolali Ružomberok vždy o gól, som rád, že aj teraz. V prvom polčase sme hrali pomaly a dovolili sme súperovi streliť gól. Potom sme ale už boli aktívnejší a dominovali sme. Som rád, že sme zvíťazili."

Ivan Galád (tréner MFK Ružomberok): "Niekde robíme chybu, keď v treťom zápase vedieme 1:0 a nezvíťazíme. Zošák netrafil prázdnu bránu, to bol rozhodujúci moment. Slovan si za druhý polčas výhru zaslúžil. Od niektorých hráčov očakávam oveľa viac."