23.5.2015

Martin Boszorád rozhodol o deľbe bodov

V 32. kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil v Myjave, kde si zmeral sily s domácim Spartakom.
1:1 (1:1)
32. kolo, 17:15
Spartak Myjava vs MFK Ružomberok

Spartak Myjava: Urminský – Švec, Jánošík, Častulín, Kolár – Bílovský, Marček – Jastráb (63. Ciprys), Pekár, Daniel – Kuzma (68. Peňaška)

MFK Ružomberok: Nikolić – Rosa, Kružliak, Maslo, Lupták – Nagy (60. Janič), Gerát – Boszorád, Vavrík, Zošák (46. Almaský) – Masaryk (82. Kotora)

Góly: 5.Daniel – 38.Boszorád

Žlté karty: 40. Švec – 43. Zošák, 56. Gerát

Diváci: 825

Už v 5. minúte privítal Liptákov gólovou strelou Daniel - 1:0. Po jedenástich minútach sa snažil o odpoveď Lupták, lenže v dobrej pozícii minul brvno myjavskej brány. V 27. minúte sa po rohu v šestnástke hostí najlepšie zorientoval Kolár, ale gólovú radosť mu pokazil Maslo, ktorý vykopol loptu smerujúcu do opustenej časti brány. V 38. minúte našli hostia dlhou prihrávkou Boszoráda, ktorý pohotovo zareagoval a poslal loptu do protipohybu domáceho gólmana - 1:1. V závere ešte pohrozil nebezpečným centrom Bílovský, ale Kuzma ho neusmernil podľa svojich predstáv a na druhej strane Maslo z priameho kopu mieril nad myjavskú svätyňu.

V 50. minúte poslal Pekár nebezpečný center do ružomberskej šestnástky, Rosa ho odvrátil znova na nohu domáceho stredopoliara a ten po opakovanom centri našiel Kuzmu, no jeho hlavička sa nevmestila do priestoru troch žrdí. Po chvíli mal po zaváhaní hosťujúceho gólmana šancu aj sám Pekár, lenže v dobrej streleckej pozícii ešte hľadal svojich nabiehajúcich spoluhráčov. Bývalý hráč Ružomberka nosiaci dres s číslom deväť sa následne pokúšal skórovať proti svojmu niekdajšiemu zamestnávateľovi strelou z priameho kopu, ale Nikolič jeho pokus smerujúci k žrdi vyrazil na roh. V 70. minúte Nikolič v poslednej chvíli zachytil Bílovského prihrávku smerujúcu na úplne voľného Ciprysa a o minútu neskôr likvidoval Pekárovu strelu z hranice veľkého vápna. Krátko na to došlo na hranici pokutového územia k stretu prenikajúceho Peňašku s Rosom a domáci sa dožadovali odpískania faulu. Na šance súpera mohol následne gólovo odpovedať Masaryk, keď pohotovo prebral loptu v súperovej šestnástke, ale jeho strelu zneškodnil Urminský. V 78. minúte vyrazil ružomberský gólman Kolárovu strelu pred seba a nasledoval nekompromisný Maslov odkop. Keď sa v 84. minúte nezmestil do hosťujúcej brány Ciprysov pokus a na druhej strane Maslo po rohu neprekvapil Urminského, zápas sa skončil remízou 1:1.

Ohlasy trénerov

Peter Gergely, tréner Myjavy: "Po neúspešných výsledkoch sme dnes chceli vyhrať. Jediné, čo ma mrzí je to, že sme nevyhrali. Chlapci išli na doraz, mali sme dosť príležitostí, aby sme zápas rozhodli. Nepodarilo sa nám to a výsledok je taký aký je. Spokojný som s výkonom, nespokojný s výsledkom."

Ivan Galád, tréner Ružomberka: "Náš výkon sa mi dnes nepáčil, paradoxne sme získali bod, ale nie som spokojný s našou hrou, pretože aj v Senici, aj v ostatných zápasoch, sme hrali lepšie, futbalovejšie. Pochváliť môžem veľmi pekné prostredie, veľmi úprimných domácich. V zápase sme mali ukázať viac kvality."