5.12.2020

Martin Regáli zariadil bod s Pohroním + VIDEO

V sobotu 5. decembra 2020 odohral Ružomberok šestnáste kolo Fortuna ligy na pôde tímu FK Pohronie.
2:2 (1:1)
Žiar nad Hronom
16. kolo, 14:00
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa vs MFK Ružomberok

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: Jenčo – Obročník (77. Chríbik), P. Pavlík, Jacko – Blahút, Bangala (90.+ K. Matić), Weir, Župa (67. Audino) – Mazan, Bimenyimana, Fadera

MFK Ružomberok: Krajčírik – Mrva, J. Maslo, Mojžiš – Kostadinov, Takáč (88. Múdry), Kochan, Ďungel (60. Kmeť) – Gerec (77. Bobček), Almási (60. Kojnok), Regáli (88. Boďa)

Góly: 2. Weir, 52. Fadera - 15. a 56. Regáli

Žlté karty: 83. Mazan, 87. Jacko - 30. Maslo, 62. Takáč, 62. Regáli, 67. Mojžiš, 86. Kochan, 87. Kostadinov

Rozhodovali: Glova - Vorel, Perát

Keďže hlavný tréner ružomberského A mužstva Ján Haspra je v karanténe z dôvodu pozitívneho kontaktu, tím viedol Marek Sapara. Podstatne lepší vstup do stretnutia mal súper, keď už v 2. minúte Bimenyimana nastrelil žrď, domáca akcia pokračovala ďalej a Weir namieril do brány – 1:0. Po šiestich minútach sa dostal Almási k zakončeniu z vnútra veľkého vápna, ale jeho strela bola zblokovaná na rohový kop. V 15. minúte Takáč peknou kolmicou vysunul Regáliho, ktorý svoj únik zakončil vyrovnávajúcim gólom na 1:1. Po troch minútach sa snažil o odpoveď Bimenyimana, lenže namieril tesne vedľa brány. V 28. minúte sa Kostadinov dostal k lopte a chcel prekonať vybehnutého Jenča, no z väčšej vzdialenosti neumiestnil loptu do opustenej brány. Po dvoch minútach získali domáci priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti. Center z tejto štandardnej situácie odvrátili Liptáci na rohový kop, po ktorom pri bližšej žrdi hlavičkoval Bimenyimana mimo bližšej žrde. V 39. minúte Kostadinov výborne našiel Takáča, ten však v šanci vystrelil tesne vedľa. Po piatich minútach zahrávali domáci rohový kop. V šestnástke našli Jacka, lenže tomu nevyšlo zakončenie podľa jeho predstáv.

V 49. minúte sa Regáli dostával do podobnej situácie ako pri vyrovnávajúcom góle, ale tentokrát mu Obročník nedovolil zakončiť. Po dvoch minútach išiel na opačnej strane do úniku Fadera, ktorý sa nemýlil a prinavrátil vedenie na stranu Pohronia – 2:1. V 56. minúte využil Regáli zaváhanie domácej defenzívy a svojím druhým gólom v stretnutí vyrovnal na 2:2. O osem minút neskôr dostal Gerec výbornú prihrávku do behu, lenže strelou z vnútra veľkého vápna minul bránu. V 68. minúte nastal po priamom kope domáceho celku veľký závar pred ružomberskou bránou a pri súboji bol zranený brankár Krajčírik, ktorý potreboval ošetrenie. O sedem minút Kochan preveril Jenča, ten však bez problémov zneškodnil pokus spoza veľkého vápna. V 79. minúte to na opačnej strane skúšal Audino a jeho zakončenie chytil Krajčírik. Po piatich minútach Fadera peknou strelou tesne minul bližšiu spojnicu ružomberskej svätyne. V 89. minúte Bobček potiahol útok hostí a prihral Kostadinovovi, ktorého strelu spoza obrancov chytil Jenčo pred nabiehajúcim Boďom. V nadstavenom čase Pohronie zatlačilo hostí a Krajčírik zneškodnil Blahútovu strelu. Stretnutie sa napokon skončilo remízou 2:2.