Miloš Lačný rozhodol o štvrtom jarnom ligovom víťazstve Ruže

V 24. kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil v Senici.

FK Senica: Šulla – Mehremič, Hušek, Pavlík – Čunta, Hromada (83. Varga), Kontár (78. Klec), Leško, Šmehýl – Morong (70. Mráz), Dolný

MFK Ružomberok: Tofiloski – Boszorád, J. Maslo, Rosa, P. Maslo - Ďubek (72. Kučera), Faško (46. Sapara), Zošák, Nagy, Gal Andrezly (86. Jakubko) – Lačný

Gól: 38. Lačný

Žltá karta: 56. Rosa

Rozhodovali: Očenáš – Mókoš, Benko

Diváci: 984

Od začiatku stretnutia mali loptu častejšie na svojich kopačkách domáci hráči. Ich prvá vážnejšia šanca prišla v 16. minúte, keď Ján Maslo zblokoval Morongovu strelu na roh. O desať minút neskôr vybojovali Ružomberčania priamy kop. Na jeho rozohrávku sa podujal Ján Maslo, lenže strelu smerujúcu do stredu brány vyrazil Šulla. V 32. minúte pohrozil hlavičkou domáci Čunta, no mieril vedľa Tofiloského svätyne. O šesť minút neskôr si Lačný poradil s domácim gólmanom a pohodlne poslal loptu do siete – 0:1. Ružomberský útočník tak skóroval aj v piatom ligovom zápase v rade a krátko na to sa mohol tešiť znova, ale tiesnený namieril tesne vedľa.

Do druhého dejstva nastúpil Sapara a v 55. minúte našiel centrom vo veľkom vápne nabiehajúceho Lačného, lenže hlavičku ružomberského útočníka smerujúcu pod brvno zastavil Šulla. Ten istý hráč ťahal po troch minútach nebezpečný útok, ktorý síce zastavil Pavlík, no následne sa dostal k nebezpečnej strele spoza šestnástky Zošák a domáci gólman ju výborným zákrokom vyrazil na brvno. V tejto chvíli mohlo platiť staré známe pravidlo nedáš-dostaneš, ale z následného protiútoku namieril Leško len do rúk ružomberského brankára. V 62. minúte sa ocitol pred hosťujúcim gólmanom Pavlík, lenže Tofiloski podržal svoje mužstvo a vyrazil loptu na roh. O minútu neskôr Nagy vystrelil spoza pokutového územia a Šulla s námahou nepustil jeho pokus za chrbát. V 66. minúte bol v plnej permanencii brankár hostí, keď zneškodnil Dolného strelu. V závere stretnutia mohol hostí definitívne upokojiť Lačný, lenže namieril tesne vedľa. Na výsledku sa však už nič nezmenilo a Ruža si na svoje konto pripísala štvrté jarné víťazstvo v najvyššej súťaži.

Dušan Vrťo (tréner Senice): "My sme chceli nadviazať na výkon so Slovanom, ale vyšlo to len sčasti. Po repre prestávke už budeme komplet, zranení hráči sa vrátia."

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): "Dnes ten zápas bol taký, aké bolo počasie – nevľúdne. Sme radi, že si odnášame 3 body, ktoré sme stratili so Senicou doma. Môžeme si oddýchnuť a zregenerovať."