13.6.2020

Na úvod nadstavbovej časti tesná prehra so Slovanom Bratislava + VIDEO

V sobotu 13. júna 2020 odohral Ružomberok prvé kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy na štadióne Slovana Bratislava.
1:0 (0:0)
Národný futbalový štadión - Tehelné pole
Nadstavba
ŠK Slovan Bratislava vs MFK Ružomberok

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Pauschek, Abena, Božikov, De Marco – Rabiu, Nono – Daniel (68. Weiss), Holman (81. Medved), Moha – Henty (68. Ožbolt)

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Mário Mrva – Ďungel, Múdry, Mojžiš - Kostadinov, Takáč (73. Miroslav Almaský) – Regáli (68. Almási), Gerec (84. Kmeť)

Gól: 89. Medved

Žlté karty: 90.+5 Rabiu – 90.+4 Almási

Rozhodovali: Kráľovič – Štrbo, Weiss

Diváci: 253

V 9. minúte Daniel našiel v šestnástke hostí Mohu, ale jeho strelu v poslednej chvíli zblokoval Maslo na roh. Po štyroch minútach zahrávali domáci svoj tretí roh v stretnutí a do veľkej šance sa dostal Henty, lenže hlavou minul bránu. Krátko na to ten istý hráč pohrozil nebezpečnou strelou tesne vedľa. V 21. minúte aktívny Henty vystrelil spoza Ďungela a jeho zakončenie chytil Macík. Po chvíli na opačnej strane získal Ružomberok rohový kop. Takáč síce našiel pri vzdialenejšej žrdi Mojžiša, no ten tiesnený nehlavičkoval podľa svojich predstáv a minul bránu. V 30. minúte to skúšal Regáli z hranice šestnástky, lenže nie veľmi razantnú strelu spoza obrancov chytil Greif. Po jedenástich minútach sa Moha šikovne preštrikoval až k zakončeniu, ale Macík ešte lepším zákrokom vyrazil loptu pred seba. V 45. minúte si ružomberský gólman pripísal na svoje konto ďalší úspešný zákrok, keď vyrazil strelu Pauscheka na roh, po ktorom De Marco minul bránu.

Hneď v úvode druhého dejstva sa Holman dostal do šance, lenže namieril do stredu brány, kde bol pripravený Macík. V 54. minúte Takáč našiel pekným centrom z priameho kopu Mojžiša, ktorého pohotové zakončenie bravúrne vyrazil Greif. Po dvoch minútach Ďungel nebezpečne vypálil a domáci brankár vyrazil jeho strelu na roh. V 64. minúte De Marco preveril Macíka spoza šestnástky a ten bez problémov skryl loptu v náručí. Po troch minútach Henty v nebezpečnej pozícii hlavičkoval nad brvno. V 77. minúte Ožbolt v šanci hlavičkoval vedľa brány. O tri minúty neskôr si Miroslav Almaský nabehol na prihrávku z ľavej strany a jeho strelu chytil Greif. Vzápätí na druhej strane De Marco hlavičkoval tesne nad. V 83. minúte Ožbolt vystrelil z ťažkého uhla a Macík vyrazil zakončenie na rohový kop. Po minúte Moha namieril nad bránu. V 89. minúte Macík vyrazil Weissovu strelu pred Medveda a ten v závere otvoril skóre stretnutia – 1:0. Ruža tak rovnako ako v predchádzajúcom vzájomnom súboji tesne prehrala gólom zo záveru stretnutia.