16.1.2021

Na úvod prípravy remíza s Liptovským Mikulášom + FOTO

V sobotu 16. januára 2021 odohral Ružomberok prvý tohtoročný prípravný zápas s aktuálne druhým tímom 2. ligy, Liptovským Mikulášom.
2:2 (1:0)
MFK Ružomberok - UT
MFK Ružomberok vs MFK Tatran Liptovský Mikuláš

MFK Ružomberok: Krajčírik (46. Červeň) – Mojžiš (80. Caltík), Luterán (46. Zsigmund), Mrva, Luka (46. Filinský), Takáč (16. Múdry), Madleňák (46. Ďungel), Gerec, Brenkus (46. Kubík), Kostadinov (67. Rakyta), Kojnok

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Luksch – Manasievsky, Krčík, Janec, Holub, Káčerík, Gerát, Václavík, R. Bartoš, Slezák, Laura

Náhradníci: Mikušiak – Kotora, Poruben, Maslo, Diviš, Baran, A. Bartoš

Góly: 24. Madleňák, 87. Zsigmund (z 11m) - 55. a 84. R. Bartoš (prvý z 11m)

Rozhodovali: Burger - Súkeníková, Dančo

Úvodné minúty priniesli opatrný futbal. Do prvej šance sa dostal Madleňák, ktorý po rohovom kope hlavičkoval vedľa brány. Po chvíli tvrdo vypálil Kostadinov, lenže trafil obrancu. V 24. minúte zahrával Kostadinov priamy kop. Lopta sa dostala až k Matejovi Madleňákovi a ten ju upratal do siete – 1:0. Krátko na to Kostadinov preloboval brankára, ale minul bránu. V závere polčasu najskôr Luksch chytil Múdreho strelu spoza šestnástky a vzápätí si na opačnej strane Krajčírik poradil s Káčeríkovým zakončením z uhla.

V 55. minúte získal Liptovský Mikuláš pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Richard Bartoš. Po jedenástich minútach sa Laura dostával do dobrej situácie. Miesto strely volil ešte prihrávku na Kotoru, ale toho si postrážil obranca. V 67. minúte Kotora v ďalšej šanci usmernil loptu tesne vedľa ružomberskej brány. Po dvoch minútach mohol Kojnok potrestať nevyužité šance hostí, no jeho strela z vnútra veľkého vápna letela na stred brány, kde ju zneškodnil brankár. V 74. minúte Zsigmund tvrdo vypálil spoza šestnástky a tesne minul brvno. Vzápätí na opačnej strane predviedol podobné zakončenie Káčerík. Táto strela smerovala pod brvno, odtiaľ ju však Červeň pohotovým zákrokom vyrazil na rohový kop. V 78. minúte Káčerík opäť skúšal Červeňovu pozornosť, ale ružomberský gólman si poradil so zakončením z uhla. V 84. minúte strelil Richard Bartoš svoj druhý gól v stretnutí a postaral sa o obrat skóre – 1:2. Tento stav platil tri minúty. Pretože potom získali Ružomberčania pokutový kop, ten premenil Marek Zsigmund a vyrovnal na konečných 2:2.