7.12.2019

Na záver jesene remíza so Zlatými Moravcami + FOTO, VIDEO

V sobotu 7. decembra 2019 odohral Ružomberok domáci zápas osemnásteho kola Fortuna ligy so Zlatými Moravcami.
0:0 (0:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
18. kolo, 14:00
MFK Ružomberok vs FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

MFK Ružomberok: Krajčirík – Čurma, J. Maslo, Twardzik – Kojnok, Takáč (69. Miroslav Almaský), Zsigmund, Qose, Mojžiš – T. Bobček, Regáli (82. Novotný)

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Pindroch – Brašeň, Pintér, Asanović, Tóth (46. Grozdanovski), Chren – Sloboda, Ďubek (C), Jacy (46. Orávik) – Kovaľ (81. Rodrigues), Jarović

Žlté karty: 48. Kojnok, 81. Twardzik, 84. Qose – 32. Tóth, 37. Kovaľ, 90+1. Pindroch

Rozhodovali: Gemzický – Štrbo, Bednár

Diváci: 626

Podobne ako v minulom kole aj tentokrát zo zdravotných dôvodov napokon nemohla nastúpiť jedna z opôr našich zadných radov, tentokrát brankár Matúš Macík. Liptáci mali prvú šancu v 16. minúte, kedy Qose poslal z ľavej strany center do veľkého vápna a Kojnokovu hlavičku chytil Pindroch. Po štyroch minútach sa Zsigmundova lopta dostala až k Bobčekovi, ktorý vo veľkej šanci tesne minul vzdialenejšiu žrď. V 28. minúte Ďubek nebezpečne vystrelil spoza šestnástky tesne vedľa.

Deväť minút po zmene strán Bobček našiel prihrávkou Takáča. Ružomberský stredopoliar prešiel cez obrancov, lenže sám pred brankárom namieril nad brvno. V 72. minúte Mojžiš vypálil k bližšej žrdi, ale Pindroch vyrazil jeho strelu na rohový kop. Po piatich minútach na druhej strane Ďubek našiel Jarovića, ktorého hlavičku zneškodnil Krajčírik. V 79. minúte Bobček vysúval Regáliho. Prihrávku síce zachytil vracajúci sa obranca, no lopta sa od hostí opäť odrazila k Regálimu, ktorý minul bránu. V samom závere zahrával Miroslav Almaský rohový kop. Twardzik hlavou predĺžil center pred bránu a Qose vystrelil tesne nad.

Keďže ani táto šanca nepriniesla gól, Ružomberok sa rozlúčil s jesennou časťou remízou 0:0 a zimovať bude so ziskom 25 bodov na štvrtej pozícii. Ďakujeme fanúšikom za podporu nielen v jesennej časti, ale aj v celom roku 2019!

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Snažili sme sa odskočiť ostatným súperom v tabuľke, aby bola jar o niečo ľahšia ako bude. Myslím si, že počas celého zápasu sme mali prevahu. Boli sme lepším mužstvom ako súper zo Zlatých Moraviec. Vytvorili sme si štyri veľké gólové príležitosti, ktoré sme nepremenili. Takže nemôžeme sa na nič sťažovať. Sami sme si zavinili to, že tri body nezostávajú doma. Napriek tomu musím chlapcov pochváliť a poďakovať sa im za predvedený výkon, lebo išli na 120% svojich možností. Že sme v tých šanciach takí neúspešní najmä v domácich zápasoch, to je asi daň za našu neskúsenosť, ale nemôžeme sa na ňu vyhovárať. Už sme čoraz skúsenejší, takže dúfam, že jar bude lepšia. Napriek tomu chcem za celú jeseň chlapcom pogratulovať a poďakovať sa za to ako sa zhostili všetkých svojich povinností.“

Karol Praženica (tréner Zlatých Moraviec): „Tento zápas bol veľmi dôležitý z hľadiska vývoja v tabuľke pred záverečnými štyrmi kolami. Sme spokojní s výsledkom, pretože v prípade víťazstva domácich by nám odskočili na päť bodov a bolo by dosť náročné naháňať ich. Tomu bola podriadená aj taktika. Videli sme, že posledné domáce zápasy, ktoré hrali proti mužstvám s tromi stopérmi sa ťažšie presadzovali ako s mužstvami s klasickým rozostavením obrany. Takže sme sa pripravovali na to, že útočníci, ktorých má domáce mužstvo sú dostatočne pohybliví. Preto sme to vystužili a prakticky sme ich nepustili do nejakých veľkých šancí. Myslím, že dvakrát prestrelili bránu, ale viacmenej to boli akcie, ktoré sme vyriešili relatívne dobre. Samozrejme boli tam šance zo štandardných situácií súpera. Naša najväčšia šanca bola hlavička Jarovića, ale myslím si, že sme si ten bod zaslúžili a určite sme s ním spokojní.“

Titulná foto: Stanislav Kmeť
Fotogaléria: Rudolf Maškurica