16.12.2023

Na záver jesene remíza v Košiciach + VIDEO

V sobotu 16. decembra 2023 odohral Ružomberok v Košiciach posledný zápas jesennej časti Niké ligy.
2:2 (0:1)
Košická futbalová aréna (KFA)
18. kolo, 15:00
FC Košice vs MFK Ružomberok

FC Košice: Kira – Golikov (70. Petrák), Fabiš, Jonec, Šindelář, Mizerák – M. Faško, Greššák (84. Liener), Qose (84. Sovič), Gallovič – Medved (90. Vasiľ)

MFK Ružomberok: Frühwald – Malý, Maslo, Gabriel – Úradník (46. Selecký), Lavrinčík, Zsigmund (89. Kotula), Tučný (66. Boďa) – Šefčík (70. Chobot), Múdry – Chrien

Góly: 62. a 63. Medved - 13. Malý, 55. Lavrinčík

Rozhodovali: Kráľovič - Zemko, Vass

V 5. minúte Golikov našiel centrom pred bránou Qoseho, ktorého hlavičku chytil Frühwald. O minútu Golikov poslal ďalší nebezpečný center, ktorý tesne pred nabiehajúcim Medvedom zachytil brankár hostí. V 13. minúte získali Ružomberčania rohový kop a po Šefčíkovom centri otvoril skóre Malý – 0:1. Po troch minútach bol blízko k vyrovnaniu Gallovič, no Liptáci zblokovali jeho nebezpečnú strelu. V 21. minúte Medved tečoval Faškovu loptu, no Frühwald bol na mieste. O osem minút nebezpečne vystrelil Golikov, jeho zakončenie bolo zblokované a následne Mizerák spoza veľkého vápna mieril nad brvno. V 35. minúte Qose napriahol z väčšej vzdialenosti tesne nad. Po troch minútach to vyskúšal spoza veľkého vápna Fabiš a jeho strelu smerujúcu pod brvno chytil Frühwald.

V 50. minúte Fabiš vyslal strieľaný center z väčšej vzdialenosti, ktorého sa zmocnil brankár hostí. Po piatich minútach Tučný v náročnej situácii vybojoval loptu v domácom veľkom vápne, prihral Zsigmundovi a po jeho prihrávke pohotovou strelou skóroval Lavrinčík – 0:2. Vzápätí na opačnej strane dvakrát pohrozil Faško. V prvom prípade mu lopta nesadla na kopačku podľa jeho predstáv a v druhej situácii strieľaným centrom preveril Frühwalda. V 62. minúte Gallovič našiel pred bránou Medveda a ten bez váhania strelil kontaktný gól – 1:2.Už po minúte si Medved nabehol na Fabišov center a hlavou vyrovnal na 2:2. V 76. minúte Gallovič nie veľmi razantne mieril k bližšej žrdi, kde si situáciu postrážil ružomberský gólman. O osem minút Chrien vystrelil spoza šestnástky tesne nad. V 87. minúte Zsigmund dostal v strede ihriska prudký zásah loptou do tváre a napokon musel striedať. V nadstavenom čase získali Košičania rohový kop. Faško poslal center na vzdialenejšiu žrď Fabišovi, ktorý vrátil loptu pred bránu, odkiaľ Liener hlavičkoval nad brvno.

Stretnutie sa skončilo remízou 2:2. Ružomberčania tak ukončili jesennú časť na ôsmej pozícii so ziskom dvadsaťdva bodov.