Napriek ružomberskému tlaku v druhom polčase sa body delili + FOTO

V 3. kole Fortuna ligy odohral Ružomberok domáci zápas so Spartakom Trnava.

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec – Nagy – Daniel, Ďubek (62. Sapara), Chrien (80. Faško), Gal Andrezly – Mareš (66. Lačný)

FC Spartak Trnava: Jakubech – Godál, Hladík, Greššák, Čonka – Eder (46. Bello), Oravec – Jirka, Košťál (68. Halilovič), Gagnon (52. Schranz)– Yao

Góly: 38. Chrien - 31. Jirka

Rozhodovali: Marhefka – Benko, Hrčka

Diváci: 2457

Od začiatku mali Liptáci loptu častejšie na svojich kopačkách, ale prvú vážnejšiu šancu si vypracovali hostia, keď Jirkovu strelu smerujúcu pod brvno vyrazil Macík. O osem minút neskôr ten istý futbalista vystihol ružomberskú rozohrávku v strede ihriska, sám potiahol útok po pravom krídle a krížnou strelou otvoril skóre – 0:1. Už v 33. minúte mohol vyrovnať Gal Andrezly, lenže točenú strelu poslal zvnútra šestnástky tesne vedľa vzdialenejšej žrde. Po piatich minútach sa však Ružomberčania predsa len dočkali. Kupec odviedol kus dobrej práce v rohu ihriska, následne poslal ideálny center pred bránu a Chrien hlavou poslal loptu do horného rohu – 1:1. V závere polčasu sa dostal do šance Mareš, ale miesto strely ešte volil prihrávku.

V druhom dejstve si tím spod Čebraťa vypracoval viaceré sľubné príležitosti. V 59. minúte Chrien obišiel brankára, no po zákroku hráča hostí usmernil loptu v páde už len do žrde. Po šiestich minútach potiahol Daniel akciu po pravom krídle, prihral do šestnástky, kde si nabehol Mareš, lenže jeho pokus chytil Jakubech. V 68. minúte sa cez hradbu tiel predral k centru Chrien, lenže jeho zakončenie sa z vonkajšej strany obtrelo o konštrukciu brány. V závere stretnutia vyrazil trnavský gólman krížnu strelu Gal Andrezlyho, Lačný poslal hlavou Saparov center tesne vedľa a Faško z pätnástich metrov mieril nad brvno. Zo strany Liptákov to nebolo všetko a v tretej nadstavenej minúte našiel Sapara v pokutovom území Gal Andrezlyho, no jeho pokus vyrazil Jakubech. Body sa tak napriek enormnej aktivite oranžových delili.

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberok): „Prvý polčas bola trocha taká nervozita, netrpezlivosť, boli sme vo viacerých situáciách uponáhľaní. Cez prestávku sme si povedali, aby sme sa ukľudnili a tie šance si vypracujeme, čo sa presne aj stalo. Druhý polčas absolútna dominancia, obrovské množstvo stopercentných šancí. Taký zápas bol o tom, aby sme tie šance využili a ostatné veci nebudem komentovať.“

Miroslav Karhan (tréner Trnavy): „Myslím si, že prvý polčas bol z našej strany celkom slušný. Domácich sme v podstate nepustili do nejakých vyložených šancí a po chybe domácej obrany sme sa Jirkom dostali do vedenia. Škoda, že potom sme dostali gól zo situácie, na ktorú sme chalanov upozorňovali pred zápasom. Druhý polčas si myslím, že z našej strany absolútna kalamita a poviem to otvorene, že niektorí hráči si asi myslia, že majú isté miesto v kádri alebo v zostave. Povedal som im to hneď po zápase, ale touto cestou im dávam jasne najavo, že to tak nie je a niektorí sa budú musieť veľmi rýchlo zobudiť, pretože nás vo štvrtok čaká veľmi dôležitý zápas.“