12.9.2020

Napriek sľubnému vývoju prehra v Dunajskej Strede + VIDEO

V sobotu 12. septembra 2020 odohral Ružomberok šieste kolo Fortuna ligy na štadióne Dunajskej Stredy.
3:2 (0:1)
MOL Arena, Dunajská Streda
6. kolo, 19:00
FC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Ružomberok


FC DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo, Müller, Kružliak, Davis – Schafer, Friede (40. Malý), A. Balić (88. Bednár) – Kalmár – Ramírez (88. Njie), Divković (79. Fábry)

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mrva – Kmeť, Takáč (82. Dopater), Zsigmund (82. Múdry), Kochan (70. Brenkus), Ďungel (86. Filinský) – Almási (70. Boďa), Gerec

Góly: 53. a 59. Kalmár, 57. Ramirez - 20. Almási, 62. Kmeť  

Žlté karty: 25. Müller, 39. A. Balić, 49. Malý – 58. Kochan, 64. Takáč, 81. Boďa

Červené karty: 34. Müller (po druhej žltej) - 90. Boďa (po druhej žltej)

Rozhodovali: Sedlák - Ádám, Perát

Diváci: 819


Komentár

V úvode boli aktívnejší domáci hráči, ktorí vyhrali všetky doterajšie tohtosezónne súboje. Prvú strelu na bránu si však v 6. minúte pripísali hostia, kedy Kmeťove zakončenie zneškodnil Jedlička. Po dvoch minútach musel Jedlička opäť zasahovať pri ďalekonosnom pokuse Ružomberčanov. V 12. minúte sa ocitol Divković v obrovskej šanci, lenže jeho zakončenie a aj následnú dorážku nepustil Macík za svoj chrbát. Po troch minútach išiel Ramirez sám na bránu, ale loptu poslal vedľa vzdialenejšej žrde. V 16. minúte prudko vypálil Takáč z vnútra veľkého vápna a jeho zakončenie vyrazil Jedlička na rohový kop. Po štyroch minútach Kmeť našiel v šestnástke Almásiho, ktorého strelu ešte vyrazil domáci gólman na žrď, no od nej sa lopta odrazila do brány – 0:1. V 34. minúte Müller dostal po súboji s prenikajúcim Gerecom druhú žltú a zároveň aj červenú kartu. Dunajská Streda tak musela dohrávať v početnej nevýhode. Po štyroch minútach mal druhý gól hostí na kopačke Takáč, ale jeho nebezpečnú strelu pred bránou pohotovo zblokoval Schäfer. V 44. minúte Divković dostal peknú prihrávku do šestnástky, lenže jeho strelu chytil Macík.

Domáci mali raketový nástup do druhého dejstva. V 53. minúte Davis našiel pred bránou Kalmára, ktorý hlavou vyrovnal na 1:1. Po štyroch minútach Ramirez peknou strelou spoza veľkého vápna otočil skóre na 2:1. V 59. minúte Kalmár zahrával priamy kop, rozhodol sa ohroziť bránu a to sa mu vyplatilo, keďže lopta si našla cestu do siete – 3:1. V 62. minúte Jedlička vyrazil nebezpečné Gerecove zakončenie pred seba a Kmeť upratal loptu do siete – 3:2. Po šiestich minútach získala Dunajská Streda priamy kop a Kalmárovu nebezpečnú strelu vyrazil Macík na rohový kop. V 72. minúte Kružliak v šanci krížnou strelou tesne minul vzdialenejšiu žrď. O šesť minút neskôr Brenkus nebezpečne vypálil z vnútra veľkého vápna a jeho strelu vyrazil Jedlička. V 80. minúte Takáč poslal center z rohového kopu na bližšiu žrď, kde nepresne hlavičkoval Gerec. Po dvoch minútach Fábry vystrelil z väčšej vzdialenosti a Macík vyrazil jeho zakončenie. V 88. minúte namieril Brenkus spoza šestnástky tesne vedľa. Po dvoch minútach videl druhú žltú kartu a následne aj červenú útočník hostí Boďa. Sily na trávniku sa tak vyrovnali. Dunajská Streda si už v závere postrážila víťazstvo a Ružomberok prehral 2:3.

Foto: Rudolf Maškurica (archív)

ZDIEĽAJ ČLÁNOK