7.3.2020

Napriek tesnej prehre so Slovanom sme v prvej šestke + VIDEO

V poslednom kole základnej časti Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil na pôde Slovana Bratislava. Na definitívne zaistenie účinkovania v prvej šestke potreboval víťazstvo, prípadne zakopnutie minimálne jedného z troch prenasledovateľov.
1:0 (0:0)
Národný futbalový štadión - Tehelné pole
22. kolo, 15:30
ŠK Slovan Bratislava vs MFK Ružomberok

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Abena, Božikov, De Marco, Lovat – De Kamps (61. Holman), Rabiu - Medveděv (61. Daniel), Lichý – Ratao, Ožbolt (78. Henty)

MFK Ružomberok: Krajčirík – Čurma, Maslo, Twardzik – Kojnok, Kostadinov, Zsigmund (75. Múdry), Takáč, Mojžiš - Bobček (88. Kmeť), Novotný (59. Gerec)

Gól: 88. Ratao

Žlté karty: 89. Ratao - 86. Gerec

Rozhodovali: Ochotnický - Hrčka, Ádám

Diváci: 5040

V 8. minúte najskôr Krajčírik zneškodnil Rataove zakončenie a krátko na to na druhej strane Kostadinov po Bobčekovej prihrávke minul domácu bránu. Po dvoch minútach De Kamps namieril spoza veľkého vápna tesne vedľa. V 13. minúte to skúšal Rabiu, ale strelu smerujúcu na stred brány chytil Krajčírik. O dve minúty ružomberský gólman zneškodnil Lichého zakončenie. V 17. minúte Takáčovi vo veľkej šanci nevyšlo zakončenie podľa jeho predstáv. O osem minút neskôr De Marco nebezpečne vypálil spoza šestnástky. Na jeho zakončenie výborne zareagoval Krajčírik a vyrazil ho na rohový kop. Krátko na to sa na opačnej strane Bobček ocitol sám pred Greifom, no domáci gólman stihol zareagovať a pohotovo upratal loptu do bezpečia. V 30. minúte bol opäť v plnej permanencii Krajčírik, keď vyrážal Rataovu strelu. Po dvoch minútach brankár hostí zneškodnil Ožboltov pokus. V 43. minúte Lichý výborne našiel pred bránou hostí Rataa, no jeho strelu zblokoval obranca.

Aj po zmene strán boli aktívnejší domáci hráči a hostia pozorne bránili. V 64. minúte to skúsil Lovat spoza veľkého vápna, no Krajčírik bol na mieste. Po piatich minútach pálil spoza šestnástky aj Ožbolt a aj toto zakončenie chytil ružomberský gólman. V 75. minúte Takáčovu strelu zblokoval obranca pred Kojnoka, no ten v zaujímavej šanci vystrelil nad brvno. V 86. minúte Daniel našiel Hentyho, ktorého nebezpečnú strelu z uhla vyrazil Krajčírik. Po dvoch minútach ružomberský brankár vyrazil ďalšiu domácu strelu pred voľného Rataa a ten už nemal problém otvoriť skóre – 1:0. Ružomberok tak na Tehelnom poli prehral 0:1, no na základe výsledkov z ostatných štadiónov postúpil zo šiesteho miesta do nadstavbovej skupiny o titul a budúci týždeň privíta na svojom štadióne Slovan Bratislava. O presnom dátume a čase vás budeme informovať.