11.7.2020

Napriek veľkým šanciam prehra s Dunajskou Stredou + FOTO, VIDEO

V sobotu 11. júla 2020 odohral Ružomberok domáci zápas posledného piateho kola skrátenej nadstavbovej časti Fortuna ligy s Dunajskou Stredou.
0:1 (0:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
Nadstavba
MFK Ružomberok vs FC DAC 1904 Dunajská Streda

MFK Ružomberok: Krajčírik – Mrva, Jonec, Holub – Ďungel, Miroslav Almaský (63. Kochan), Zsigmund (74. Kmeť), Takáč, Madleňák – R. Kružliak, Regáli (58. Gerec)

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Malý, D. Kružliak, Davis – Njie – Schäfer, Fábry (74. Sharani), A. Balič – Divkovič (46. Blackman), Kalmár (88. Šimčák), Ramirez

Gól: 81. Ramirez

Žlté karty: 59. Madleňák – 24. A. Balić, 49. Kalmár, 90.+3 Blackman

Rozhodovali: Ziemba – Ferenc, Hrmo

Diváci: 848

Liptáci nastúpili v základnej zostave s viacerými hráčmi, ktorí počas sezóny dostávali menej priestoru, no od úvodu sa snažili o útočný futbal. V 8. minúte Regáli vnikol do šestnástky, kde ho zastavil obranca hostí. Domáci hráči sa po tejto situácii neúspešne dožadovali pokutového kopu. Po troch minútach obranca zblokoval nebezpečnú strelu Rastislava Kružliaka na rohový kop. V 19. minúte Madleňák našiel centrom z ľavého krídla pred bránou Rastislava Kružliaka, ten však hlavičkoval nad brvno. Po troch minútach Regáli vystrelil z hranice veľkého vápna, lenže Jedlička vyrazil jeho strelu. V 32. minúte Ramirez minul domácu svätyňu. Po šiestich minútach Divković zatočil loptu spoza veľkého vápna tesne vedľa ružomberskej brány.

Po hodine hry získala Dunajská Streda pokutový kop, lenže Kalmárovu strelu z bieleho bodu vyrazil Krajčírik. V 62. minúte Mrva vystrelil nebezpečne k žrdi a Jedlička vyrazil loptu na rohový kop. Po šiestich minútach Mrva prihral Ďungelovi, ktorého pokus z hranice veľkého vápna skrotil v náručí brankár. V 76. minúte ponúkol Gerec obrovskú šancu Rastislavovi Kružliakovi, jeho strelu a dokonca aj následnú dorážku zneškodnil Jedlička. Po piatich minútach udrela Dunajská Streda, keď si Ramirez nabehol na Sharaniho prihrávku z ľavej strany a pohotovo upratal loptu do siete – 0:1. V 89. minúte mal vyrovnanie na kopačke Ďungel, lenže nebezpečnou strelou z vnútra šestnástky trafil svojho spoluhráča.

Ružomberok v záverečnom kole skrátenej nadstavbovej časti Fortuna ligy doma podľahol Dunajskej Strede 0:1 a so ziskom 32 bodov sa umiestnil na konečnej piatej pozícii. V utorňajšom vyraďovacom barážovom súboji o Európsku ligu privíta na svojom trávniku šieste Michalovce. Víťaz tohto súboja si následne zmeria sily s úspešnejším z duelu medzi Trnavou a Trenčínom.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Počas trénerskej kariéry sa mi málokedy stala taká vec ako dnes, že som napriek prehre veľmi spokojný. Lebo sme poskladali zostavu z chlapcov, ktorí toho majú menej odohraného alebo sú po zranení a so súperom, ktorý patrí medzi úzku špičku slovenskej ligy hrali vyrovnanú partiu, dokonca sme v niektorých pasážach boli lepším mužstvom. Mali sme gólové šance, ktoré sme nepremenili, ale vyslovujem chlapcom absolutórium za to, ako sa zhostili dnešného zápasu. Bola na nich radosť pozerať. V Ružomberku máme postarané o budúcnosť. Boli to väčšinou chlapci od nás, takže veľká radosť. Chcem pogratulovať súperovi k celej sezóne. Patrím medzi veľkých fanúšikov dunajskostredského futbalu, lebo takých klubov, ako je Dunajská Streda by bolo treba v našej lige čo najviac, aby bola kvalitnejšia a zaujímavejšia.“

Bernd Storck (tréner Dunajskej Stredy): „Tak, ako sme očakávali, bol to náročný zápas. Chceli sme zvládnuť záver sezóny a takisto sme sa chceli revanšovať za vyradenie v Pohári. Chlapci urobili pre to všetko, napriek tomu, že na tom ťažkom teréne to nebolo jednoduché, ale po tom hustom daždi, ktorý tu bol, to bolo náročné pre obidva tímy. Nakoniec to bol z našej strany dobrý záver sezóny. Môžem gratulovať môjmu tímu. Žiaľ nedosiahli sme druhé miesto, ale pred novou sezónou máme cieľ ísť vyššie. Zároveň chcem Ružomberku zaželať veľa šťastia v kvalifikácii. Viem, že im ešte pokračuje sezóna. Bude to dôležité a ťažké. Prajem im, aby sa im podarilo postúpiť do Európskej ligy.“