6.8.2017

O deľbe bodov rozhodol pokutový kop a vlastný gól

V nedeľu 6. augusta 2017, odohral Ružomberok na Žitnom ostrove zápas 3. kola Fortuna ligy s domácou Dunajskou Stredou.
1:1 (1:0)
3. kolo, 18:30
FC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Ružomberok

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Macej – Živković, Šatka, Huk, Davis – Ľupták, Ljubičić, Pambou – Pačinda (87. Kontár), Šafranko (78. Divkovič), K. Vida (65. Čmelík)

MFK Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak - Daniel (89. Sapara), Takáč (85. Kostadinov), Qose, Kochan, Gerec - Haskić (79. Lačný), Gal Andrezly

Góly: 5. Davis (z 11m) - 61. Šatka (vlastný)

Žlté karty: 19. Pačinda, 67. Živkovič - 18. Qose

Rozhodovali: Smolák - Slyško, Chládek

Diváci: 6164

Vo 4. minúte skončil po súboji s Kružliakom v šestnástke na trávniku Pačinda a nariadený pokutový kop premenil Davis – 1:0. Po troch minútach získali Liptáci priamy kop, po ktorom nastal závar v domácom veľkom vápne, no k priamemu ohrozeniu brány nedošlo. V 30. minúte si na center z pravej strany nabehol Vida, lenže hlavička mu nevyšla podľa jeho predstáv. Z následného protiútoku sa dostal do dobrej pozície Haskić, ale asistent rozhodcu signalizoval ofsajd. V ďalších minútach Ruža zatlačila svojho súpera, no ani teraz neprišla čistá šanca. Práve naopak, päť minút pred koncom prvého polčasu sa dostal k nebezpečnej hlavičke domáci Pambou a len tesne minul brvno ružomberskej svätyne.

Do druhého dejstva mali aktívnejší vstup domáci futbalisti a v 47. minúte musel Macík vyrážať na roh strelu Šafranka. Ten istý hráč sa predral do zakončenia aj o dve minúty neskôr, kedy pokusom z uhla natiahol ružomberského gólmana. V 51. minúte to skúšal spoza veľkého vápna Pačinda, ale Macík bol na mieste a chytil loptu smerujúcu na stred brány. Krátko na to gólman hostí chytil nepríjemnú strelu Šafranka zblízka. V 59. minúte vystrelil z hranice pokutového územia Gal Andrezly a namieril tesne vedľa bližšej žrde. V 61. minúte Gal Andrezly vysunul Kochana, ktorý hľadal pred bránou Gereca a ešte pred ním usmernil loptu do vlastnej brány Šatka - 1:1. Po tomto momente Liptáci vycítili šancu na kompletný obrat, no dve následné rýchle akcie hostí neslávili úspech. V 69. minúte získala Dunajská Streda priamy kop, po ktorom Huk hlavou len tesne minul brvno. V 74. minúte potiahol Gerec útok po pravej strane a odcentroval do šestnástky, kde pri vzdialenejšej žrdi našiel nabiehajúceho Haskića a ten hlavičkou rozozvučal brvno. V 84. minúte potiahol Čmelík domáci útok a napokon aj vystrelil. Jeho pokus vyrazil Macík na roh a krátko po ňom sa brankár Ružomberka zaskvel, keď chytil nepríjemnú strelu Huka zblízka. V samom závere mali loptu na svojich kopačkách Liptáci, ale víťazstvo už na svoju stranu nestrhli a duel sa skončil remízou.