O víťazstve rozhodli tri výstavné kúsky + FOTO, VIDEO

V 16. kole Fortuna ligy privítal Ružomberok na svojom trávniku Podbrezovú.

MFK Ružomberok: Macík – Jonec, J. Maslo, D. Kružliak, Pikk (71. Takáč) – Qose, Kochan (79. Sapara), Gerec (83. Kostadinov) – Daniel, Haskić, Gal Andrezly

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Turňa, Kupčík, Kuc, Djordjevič – Kopičar, Sedláček – Viazanko, Baez (68. Haščák), Blahút (68. Jedinák) – Bernadina

Góly: 15. Qose, 36. Kochan, 73. Takáč

Žlté karty: 40. Baéz, 47. Sedláček, 64. Turňa (všetci Podbrezová)

Rozhodovali: Chmura – Mókoš, Hancko

Diváci: 1153

Ruža od úvodu potvrdzovala svoju chuť po troch bodoch. V 7. minúte Daniel našiel centrom Haskića a ten zblízka hlavičkoval tesne nad. O osem minút neskôr získali Liptáci rohový kop. Po centri od rohovej zástavky a následnom závare v šestnástke, predviedol Qose pekné nožničky a otvoril skóre – 1:0. V 24. minúte Haskić prihral Danielovi a jeho strelu z uhla vyrazil Kuciak na rohový kop, z ktorého našiel Pikk na bližšej žrdi Haskića, lenže útočník z Bosny a Hercegoviny usmernil loptu tesne vedľa. Po štyroch minútach Kochan zareagoval na zblokované Gerecove zakončenie, zachytil loptu, preštrikoval sa k strele, ale minul vzdialenejšiu žrď. V 36. minúte videli prítomní diváci ďalší pekný futbalový moment, keď Gal Andrezly prihral na hranicu šestnástky Kochanovi a niekdajší hráč Podbrezovej, nechytateľnou strelou k žrdi zvýšil na 2:0.

V 50. minúte to Kochan opäť vyskúšal z hranice veľkého vápna, no namieril tesne vedľa horného rohu. Po trinástich minútach dali o sebe vedieť hostia, lenže Baéz hlavičkoval v sľubnej pozícii nepresne. V 73. minúte prihral Haskić na pravom krídle striedajúcemu Takáčovi, ktorý svoj únik gólovo zúročil – 3:0. Štyri minúty pred koncom riadnej hracej doby sa mohol zapísať do streleckej listiny aj ďalší striedajúci hráč Kostadinov, ale z mierneho uhla rozvlnil len bočnú sieť podbrezovskej svätyne. Tak ako väčšina duelu, aj záver bol v réžii domáceho celku, ktorý bez problémov dokráčal k zaslúženému víťazstvu 3:0.

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Naša aktívna hra počas celých deväťdesiat minút nám priniesla gólové šance, góly a víťazstvo. Som rád, že dnes mohli zasiahnuť do hry aj uzdravení hráči Gerec a Kochan. Jediná vec, čo by som Mareka opravil, prvý gól bol podľa mňa excelentný. Mal by sa premietať celý týždeň, že aj takéto góly padajú v slovenskej lige. Kristi Qose to perfektne zvládol nožničkami, takže sme spokojní a myslím, že víťazstvo je zaslúžené.“

Marek Fabuľa (tréner Podbrezovej): „Hodnotenie zápasu v tomto období bude z mojej strany stále o tom istom, pretože to, čo sme proklamovali počas nášho príchodu, že zápasy nebudú jednoduché, že je to o formovaní, selekcii alebo ako by som to nazval a o zbieraní skúseností, sa dnes znova potvrdilo. Domáce mužstvo od začiatku prebralo iniciatívu, aj keď sme im to chceli kaziť, ale veľmi lacný gól zo štandardky nás pribrzdil a svojím spôsobom zatlačil pod zem. Prvý polčas nie je z našej strany čo hodnotiť, pretože sme sa nedokázali dostať do hry, nedokázali sme byť aktívni tak, ako sme chceli. Samozrejme je to pre mladých chlapcov cenná skúsenosť. Druhý polčas to bolo trošku lepšie, opticky to bolo iné ako prvý polčas, ale momentálne sme v takej situácii, že pravdepodobne na viac nemáme a budeme musieť na tej tŕnistej ceste ďalej pokračovať. Nebude to ľahké, ale sme pripravení. Sme tu preto, aby sme tomu čelili a aby sme sa z toho nakoniec dostali von. Verím, že tie skúsenosti, ktoré teraz chlapi získavajú zúročia v správny čas.“