24.10.2020

Obrovské množstvo šancí a famózny záver + FOTO, VIDEO

V sobotu 24. októbra 2020 odohral Ružomberok domáci zápas jedenásteho kola Fortuna ligy so Žilinou.
2:1 (0:1)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
11. kolo, 17:00
MFK Ružomberok vs MŠK Žilina

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Mrva, Mojžiš – Kmeť, Kostadinov, Kochan, Múdry (57. Ďungel), Madleňák (76. Takáč) – Almási (57. Regáli), Gerec

MŠK Žilina: Petráš – Kopas, Minárik, Nemčík – Rusnák (86. Kaprálik), Gamboš, Gono, Sluka (86. Javorček) – Bernát (66. Myslovič), Kurminowski (86. Jibril), Bichakhchyan (51. Ďuriš)

Góly: 82. Kochan, 90.+ Regáli - 20. Kurminowski

Žltá karta: 77. Kmeť

Rozhodovali: Glova – Bednár, Jekkel

Prvú veľkú šancu mali Liptáci v 19. minúte, kedy Kostadinov našiel centrom z rohového kopu Almásiho a ten hlavou zblízka tesne minul bránu. Za nevyužitú príležitosť prišiel okamžite trest, keď na opačnej strane zahrával rohový kop Bichakhchyan a Kurminowski sa pri hlavičke nemýlil – 0:1. V 30. minúte získal Ružomberok priamy kop, lenže Gerec po centri Kostadinova hlavičkoval tesne vedľa. Po piatich minútach Kostadinov poslal center od rohovej zástavky k vzdialenejšej žrdi a Mrva usmernil loptu mimo brány. V 39. minúte prišla ďalšia veľká šanca Liptákov, keď Petráš najskôr vyrazil Gerecovu strelu a následne aj Almásiho dorážku.

Snaha Liptákov o vyrovnanie pokračovala aj po zmene strán a stupňovala sa každou minútou. V 48. minúte sa Kmeťov center z pravého krídla obtrel o brvno. Po desiatich minútach Petráš vyrazil Ďungelove zakončenie z hranice veľkého vápna na rohový kop. V 65. minúte Gerec vo veľkej šanci preloboval okrem brankára aj bránu. O sedem minút neskôr Regáli po Ďungelovej prihrávke namieril z vnútra pokutového územia tesne vedľa. V 80. minúte Takáč vystrelil z ťažkého uhla a Petráš vyrazil jeho pokus. Po dvoch minútach zahrával Kostadinov priamy kop. Hosťom sa nepodarilo loptu odkopnúť do bezpečia, v šestnástke sa najlepšie zorientoval Kochan a vyrovnal na 1:1. V 90. minúte si Kmeť vylepšil palebnú pozíciu a spoza veľkého vápna namieril tesne vedľa bližšej žrde. Na začiatku nadstaveného času Gerec posunul Čurmovu loptu Regálimu a ten krásnou strelou do horného rohu rozhodol o ružomberskom víťazstve 2:1.

Ohlasy trénerov

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Vedeli sme, že prídu chlapci zo Žiliny, ktorí sú veľmi mladí, šikovní, behaví, so srdcom na správnom mieste. Vedeli sme, že ich to bude zdobiť celý zápas, ale rátali sme aj s tým, že vďaka mladosti a neskúsenosti prídu aj chyby, ktoré sme chceli v prvom polčase využívať. Hra obidvoch mužstiev sa podobala. Bolo to také prelievanie sa vzruchov na jednej strane, na druhej. Mali sme trošku viac gólových šancí, ale nepremieňali sme ich. Je pravda, že súper mal za stavu 0:1 veľkú tutovku. Našťastie sa mu to nepodarilo premeniť. Druhý polčas mi z našej strany pripadal, ako keby to bol stroj, ktorý sa postupne rozbieha a rozbieha do takého tempa, že Žilina mala potom s nami veľa práce. Valilo sa to na nich z jednej strany, z druhej a nakoniec zase musím povedať, že je to aj šťastie, ale možno to už ani nie je šťastie. Vďaka túžbe a fyzickým schopnostiam našich hráčov sa nám zápas podarilo zvládnuť a dotiahnuť do víťazného konca. Myslím si, že dnes futbalový pán Boh, ak je, tak bol spravodlivý.“

Pavol Staňo (tréner Žiliny): „Ťažko sa mi hodnotí zápas, ale treba to spraviť. Myslím si, že hlavne prvý polčas a na začiatku druhého polčasu sme plnili plán, ktorý sme mali. Podľa mňa sme boli nepríjemným súperom pre Ružomberok. Potom po šanci, ktorú sme mali na 2:0 sa to zvrtlo a nedokázali sme to zastaviť. Vstupovali sme do toho aj striedaniami. Ružomberok bol nebezpečný a nakoniec v posledných minútach, ak nie sekundách, sme zápas prehrali. Musíme sa k tomu postaviť čelom a pracovať ďalej. Myslím si, že štandardné situácie sú nepríjemná vec. Bolo ich strašne veľa. Určite to má vplyv na výsledok a na celkový prejav. Bohužiaľ so štandardnými situáciami to tak je. Dostali sme sa pod tlak. Ružomberok mal na konci zápasu dosť šancí, aby s tým výsledkom niečo spravil. Nakoniec sa mu to aj podarilo. Gratulujem trénerovi. Musíme makať ďalej a skúsiť zbierať body v najbližšom zápase.“