1.4.2022

Obrovské množstvo šancí a tretie víťazstvo v krajskom derby

V piatok 1. apríla 2022 odohral Ružomberok štvrté kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy s domácou Žilinou.
0:2 (0:0)
Štadión MŠK Žilina
Nadstavba, 17:00
MŠK Žilina vs MFK Ružomberok

MŠK Žilina: Belko – Minárik, Kopas, Leitner (46. B. Anang) – Ďuriš, Mráz, Gono (46. Myslovič), Sauer (84. Owusu), Paur (84. Jambor) – Jánošík (46. Kaprálik), Rusnák

MFK Ružomberok: Krajčírik – Madleňák, Mojžiš, Maslo (62. Mrva), Fabiš – Luterán – Rymarenko (81. Ďungel), Kochan, Domonkos (46. Múdry), Regáli – Boďa (68. Gerec)

Góly: 55. Boďa, 90.+2 Regáli

Žlté karty: 15. Leitner, 37. Paur – 37. Luterán, 45. Regáli

Rozhodovali: Kružliak – Štrbo, Jekkel

Diváci: 462

Liptáci od začiatku naznačovali snahu získať tri body. V 3. minúte Madleňák našiel centrom z ľavej strany Domonkosa, ktorý tiesnený hlavičkoval do brankárovho náručia. Po troch minútach Boďa hlavičkoval vedľa bližšej žrde. Ten istý hráč zakončoval aj v 7. minúte, kedy jeho strelu po Regáliho prihrávke chytil Belko. Po dvoch minútach Madleňák preveril Belka strelou spoza šestnástky, no žilinský gólman chytil strelu smerujúcu k žrdi. V 11. minúte vystrelil spoza veľkého vápna aj Fabiš, no mieril na stred brány, kde bol pripravený Belko. Po piatich minútach bol Rymarenko faulovaný pred domácou šestnástkou. Nasledoval priamy kop a Maslovu strelu smerujúcu pod brvno vyrazil Belko. V 17. minúte Regáli vypálil spoza veľkého vápna a domáci brankár vyrazil jeho strelu na rohový kop. Po piatich minútach si pripísali strelu na bránu aj Žilinčania, keď Paur vystrelil z väčšej vzdialenosti a toto zakončenie chytil Krajčírik. V 24. minúte nebezpečne vypálil Rymarenko, no aj jeho zakončenie vyrazil Belko. Krátko na to sa v šestnástke najlepšie zorientoval Boďa, lenže namieril tesne vedľa vzdialenejšej žrde. V 27. minúte Domonkos strieľal pod brvno a Belko vyrazil strelu na rohový kop. O sedem minút neskôr to skúsil spoza veľkého vápna Luterán, no zakončenie smerujúce na stred brány nezaskočilo brankára. V 36. minúte Regáli vyzval Luterána k ďalšej strele. Tentokrát vypálil podstatne prudšie k bližšej žrdi, no aj toto zakončenie vyrazil Belko. Po troch minútach Regáli vystrelil z uhla a krížna strela skončila vedľa vzdialenejšej žrde. V 41. minúte získala Žilina priamy kop a Kopas vystrelil nad brvno.

V úvode druhého dejstva boli aktívnejší Šošoni, no obrana hostí ich nepúšťala do výraznejších šancí. Naopak, v 53. minúte Regáli potiahol protiútok po ľavom krídle a následne vystrelil z uhla nad brvno. Po dvoch minútach Boďa išiel sám na bránu a svoj únik zakončil gólom – 0:1. V 60. minúte získala Žilina rohový kop, ale Kaprálik hlavičkoval mimo brány. Po šiestich minútach opäť hlavičkoval Kaprálik, tentokrát nad brvno. V 73. minúte Madleňák našiel dlhým centrom Gereca, ktorého strelu vyrazil Belko pred neho a z dorážky trafil ružomberský útočník brvno. Vzápätí na opačnej strane Paur mieril vedľa bližšej žrde. V 79. minúte Mrva vysunul Gereca, no jeho strelu smerujúcu pod brvno vyrazil Belko na rohový kop. Po troch minútach Ďungel vybojoval loptu na svojej polovici a potiahol útok. Ružomberský stredopoliar ho napokon zakončil strelou na stred brány a Belko ju zneškodnil. V 88. minúte Ďuriš vystrelil spoza šestnástky tesne vedľa. V závere nadstaveného času ťahal Ďungel ďalší rýchly protiútok. Teraz lepšie vyhodnotil situáciu a ponúkol loptu ako na podnose nabiehajúcemu Regálimu, ktorý ju už nemal problém upratať do siete – 0:2.

Ružomberok zvíťazil 2:0 a tak si pripísal na svoje konto tretie tohtosezónne víťazstvo nad Žilinou. So ziskom 49 bodov sa navyše v ligovej tabuľke minimálne na dva dni posunul na druhé miesto. Pochvalu za celozápasové fandenie si zaslúži náš fanklub Concordia 1906, ktorý napriek nižšiemu počtu neustále hnal mužstvo za víťazstvom.

Zostrih najdôležitejších momentov si môžete pozrieť TU.