3.8.2019

Oslabený Ružomberok doma prehral s Pohroním + FOTO, VIDEO

V sobotu 3. augusta 2019 odohral Ružomberok domáci zápas tretieho kola Fortuna ligy s Pohroním.
0:1 (0:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
3. kolo, 19:00
MFK Ružomberok vs FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

MFK Ružomberok: Krajčírik – Čurma, J. Maslo, Jonec, Mojžiš – Brenkus (46. Kojnok), Qose – Kostadinov (65. Kružliak), Takáč, Regáli (90. Novotný) – Gerec

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: Vantruba – Hatok, Nosko, Bartoš, Tesák – Mazan (62. Sedláček), Dzurík, Pellegrini (67. Klec) – Hrnčár (82. Blahút), Zachara, Abrahám

Gól: 78. Qose vl.

Žlté karty: 31. Jonec, 32. Mojžiš, 70. Kojnok – 9. Abrahám, 68. Hatok

Červená karta: 38. Mojžiš (po druhej žltej)

Rozhodovali: Ochotnický – Benko, Borsányi

Diváci: 1353

Liptáci boli za hustého dažďa od úvodu aktívnejší. Na prvú vážnejšiu šancu si však museli počkať do 16. minúty, kedy Kostadinovovu strelu z hranice šestnástky Vantruba vyrazil dopredu a Regáli z dorážky minul bránu. Po troch minútach vyslal Takáč strieľaný center z ľavej strany, ktorý skončil na hornej sieti. V 24. minúte Čurma prihrávkou z pravého krídla našiel pri bližšej žrdi Gereca, lenže tiesnený domáci útočník namieril tesne vedľa. Po trinástich minútach hostia odvrátili Čurmov center na rohový kop. Pri zahrávaní tejto štandardnej situácie sa Takáč rozhodol pre krátku prihrávku na Brenkusa, ktorý poslal loptu na hranicu šestnástky, odkiaľ Kostadinov namieril tesne nad. V 38. minúte prišla studená sprcha pre Liptákov, keď Mojžiš videl po druhej žltej karte zákonite aj kartu červenej farby a Ruža musela dohrávať v početnej nevýhode. V zápätí Hrnčár vypálil spoza šestnástky k vzdialenejšej žrdi a Krajčírik pekným zákrokom vyrazil loptu.

V 58. minúte získali hostia rohový kop. Center doplachtil až na vzdialenejšiu žrď, kde Zacharovu hlavičku smerujúcu pod brvno chytil Krajčírik. Po dvoch minútach na druhej strane Regáli hlavou posunul loptu na Gereca, ktorého nebezpečnú strelu vyrazil Vantruba na roh. Oslabený Ružomberok mal ďalšiu obrovskú šancu na skórovanie v 63. minúte. Aktívny Regáli potiahol útok po ľavej strane, poslal výbornú prihrávku na nabiehajúceho Kostadinova, no ten napálil do žrde a strelu dorážajúceho Takáča v poslednej chvíli vytesnil mimo troch žrdí obranca. V 78. minúte mrzeli Liptákov nevyužité šance dvojnásobne, pretože po rohovom kope hostí odvrátili loptu na Hatoka, ktorého strelu spoza šestnástky nešťastne tečoval Qose a bol z toho gól na 0:1. V početnej nevýhode hrajúci Ružomberok už na inkasovaný gól nedokázal reagovať a tak doma utŕžil prvú prehru v sezóne. Naopak, hostia sa po záverečnom hvizde tešili z prvého víťazstva medzi elitou. Pochvalu si zaslúžia domáci priaznivci, ktorí opäť celý čas hnali mužstvo vpred.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Mne sa tento zápas tiež hodnotí veľmi ťažko, lebo sme nezvládli zápas, ktorý sme mali zvládnuť. Prvých tridsať minút som bol veľmi spokojný s našou predvádzanou hrou. Dostávali sme sa do šancí. Bola otázka času, kedy sa to zlomí a gólovo sa presadíme. Vtedy sa stala vec, ktorá rozhodla zápas v prospech hostí. Dostali sme červenú kartu. Neviem či zaslúženú alebo nie, k tomu sa nevyjadrujem, ale od tohto momentu sa zápas zmenil najmä z našej strany. Museli sme inak rozmýšľať, trochu viac defenzívnejšie. Chceli sme sa v druhom polčase presadiť z nejakého protiútoku, čo sa nám v podstate aj darilo, lebo sme mali pár šancí, ale gól hostí, ktorý nám strelili z náhodnej, ojedinelej akcie, nás úplne zlomil. Potom to bolo do konca zápasu nevýrazné. Bolo nás o jedného hráča menej, takže keď to celkovo zhodnotím, za prístup a to kvantum práce, ktoré chlapci odviedli ich musím pochváliť. Súperovi gratulujem k víťazstvu, k prvým trom bodom v histórii Fortuna ligy, ktoré získali. Musíme to vyhodnotiť, dať hore hlavy a pripraviť sa na ďalší zápas. Nebolo to z našej strany zlé, len to vylúčenie fakt ovplyvnilo zápas.“

Rastislav Urgela (tréner Pohronia): „Som plný dojmov po udalostiach, ktoré sa u nás odohrali počas týždňa. Preto sa mi tento zápas ťažko hodnotí. Potreboval by som si ho pozrieť, rozanalyzovať. Bolo tam veľa vecí, s ktorými napriek víťazstvu nemôžem byť spokojný. Z tohto zápasu ma tešia hlavne tri body, prvé Fortuna ligové body, ktoré sme získali ako nový klub v ligovej súťaži. Chcel by som ich za seba a za chalanov venovať kolegovi, pánovi trénerovi Nemcovi a prajem mu skoré uzdravenie.“