V nedeľu 17. marca 2019 vstúpil Ružomberok do nadstavbovej časti Fortuna ligy súbojom na pôde Dunajskej Stredy.

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna (72. Čmelík), Šatka, Kone, Davis - Herc, Huk, Ronan - Divković, Kalmár, Tretiakov (46. Taiwo)

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, D. Kružliak, Madleňák – Takáč, Qose – Kmeť (87. V. Jedinák), Mustedanagić (65. Jonec), Gal Andrezly – Gerec (81. Tandir)

Žlté karty: 75. Davis - 30. Čurma, 39. Madleňák, 46. Qose, 86. Gal Andrezly

Červená karta: 63. Madleňák (po druhej žltej)

Rozhodovali: Chmura - Hrčka, Jenčura

Diváci: 7722

Aktívnejší vstup do stretnutia mali domáci hráči, ktorí hneď v úvode zahrávali dva rohové kopy, no hostia tieto situácie ustáli. V 11. minúte Kalmár vystrelil z hranice veľkého vápna, lenže jeho pokusu chýbalo viac presnosti. Po šiestich minútach Qose vypálil spoza šestnástky a obranca zblokoval strelu ponad brvno na roh. Táto situácia odštartovala sériu Mustedanagićových rohových kopov a po jednom z nich upratal loptu pri vzdialenejšej žrdi do siete Gal Andrezly – 0:1. Krátko na to sa dostával do šance Kmeť a jeho strelu z mierneho uhla zblokoval obranca. V 27. minúte Davis vystrelil spoza pokutového územia a len tesne minul žrď. V 45. minúte sa Qose postaral o pekný futbalový moment, keď nečakane vystrelil z veľkej diaľky pod brvno a Jedlička vyrazil loptu na roh.

V 47. minúte Kalmár vystrelil z priameho kopu na bránu a Macík si dal pozor. V zápätí na druhej strane Mustedanagićov strieľaný center minul vzdialenejšiu žrď. O osem minút neskôr Huk vystrelil pred vybehnutým Macíkom z ťažkého uhla. Lopta preletela päťkou a hostia ju následne odvrátili na rohový kop. V 59. minúte Herc našiel v šestnástke Divkovića, ale jeho prudké zakončenie vyrazil Macík na roh. Po chvíli získala Dunajská Streda ďalší rohový kop a Taiwo v šanci hlavou minul bránu. V 63. minúte dostal druhú žltú kartu a vzápätí aj červenú kartu Madleňák a Ružomberok dohrával v početnej nevýhode. Už po minúte Huk vystrelil spoza šestnástky, lenže Macík vyrazil jeho strelu. V 67. minúte to domáci opäť skúšali zďaleka a ružomberský gólman vyrazil loptu na roh, po ktorom hráči z tímu zo Žitného ostrova tesne prekopli bránu. Po štyroch minútach Kone spoza veľkého vápna minul. Domáci tlak slávil úspech v 73. minúte, kedy Taiwo dorážkou zblízka vyrovnal na 1:1. Ten istý hráč už po minúte hrozil opäť, keď Macík zneškodnil jeho hlavičku. V 78. minúte zahrával DAC priamy kop, po ktorom rozvlnil sieť Huk, ale gól neplatil pre ofsajd. Po minúte na druhej strane vystrelil spoza pokutového územia Qose, ktorý tesne minul. V 85. minúte Ronan vyslal pozdrav Macíkovi, no ten bol na mieste. Po piatich minútach Kalmár vystrelil z hranice šestnástky a namieril tesne mimo horného rohu. Výsledok už zostal nezmenený a Ružomberok remizoval na Žitnom ostrove 1:1.