27.2.2016

Po góloch Lačného a Saparu víťazný vstup do jarnej časti

V prvom jarnom kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil na pôde Zlatých Moraviec.
0:2 (0:0)
FC ViOn Zlaté Moravce
20. kolo, 17:00
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble vs MFK Ružomberok

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Kováč - Majkič, De Souza, Pintér, Kupec - Rejdovian, Bariš (68. Kuzma), Perišič (59. Slančík), Orávik (75. Bamba) - Školnik - Tawamba

MFK Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Boszorád – Nagy, Sapara (73. Ďubek) – Gal Andrezly, Zošák, Faško (61. Kučera) – Lačný (82. Jakubko)

Góly: 49. Lačný, 68. Sapara

Žlté karty: 83. Kuzma - 15. J. Maslo, 43. Faško, 80. Zošák

Rozhodovali: Valášek - Slyško, Pozor

Diváci: 876

Po opatrnom úvode videli diváci prvú šancu stretnutia v 23. minúte, kedy Barišovu strelu odvrátil Ján Maslo. Po šiestich minútach pohrozili aj hostia zásluhou Zošákovej hlavičky, no tú chytil Kováč. V ďalšom priebehu úvodného dejstva boli nebezpečnejší domáci futbalisti. V 35. minúte Orávikov center tesne pred bránou minuli Tawamba s Rejdovianom a krátko na to Tawambov lob nepustil do brány Boszorád.

Druhý polčas vyšiel podstatne lepšie Ružomberčanom. V 49. minúte našiel Faško presnou prihrávkou Lačného, ktorý bez problémov otvoril skóre – 0:1. Liptáci počas tesného vedenia nepúšťali súpera do šancí a snažili sa zvýšiť svoj náskok. To sa im podarilo v 68. minúte, kedy si strelec prvého ružomberského gólu Lačný vypýtal faul a priamy kop z nebezpečnej pozície premenil Marek Sapara – 0:2. O jedenásť minút neskôr sa Školnik snažil z priameho kopu vrátiť ViOn do zápasu, lenže Tofiloski si dal pozor. Najväčšia šanca hostí na zníženie prišla v nadstavenom čase, kedy sa gólman tímu spod Čebraťa zaskvel výborným zákrokom pri peknej Bambovej strele do horného rohu.

Na výsledku sa nič nezmenilo a Ruža vstúpila do jarnej časti Fortuna ligy víťazstvom 2:0. Pochvala patrí aj našim fanúšikom, ktorí cestovali do Zlatých Moraviec a vytvorili nášmu tímu domáce prostredie!

Ohlasy trénerov

Libor Fašiang (tréner Zlatých Moraviec): "Po prvom polčase by som nepovedal, že dnes prehráme. V úvode druhého polčasu sme však inkasovali rýchly gól a následne druhý gól zabezpečil hosťom tri body. Škoda, že sme nedali aspoň kontakntý gól. Je ťažké nepostaviť najlepšieho strelca súťaže, aj keď prišiel prakticky len v piatok večer."

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): "Prišli sme uhrať dobrý výsledok, ale prvý polčas tomu príliš nenasvedčoval. Cez prestávku sme si v kabíne niečo povedali. Po zmene strán sme dali rýchly gól a potom sme hru už kontrolovali. Tešíme sa z troch bodov, ale už sa musíme pripravovať na ďalší zápas."