23.5.2018

Po sľubnom priebehu prehra v Trenčíne + VIDEO

V stredu 23. mája 2018, odohral Ružomberok zápas prvého kola play-off o Európsku ligu s Trenčínom.
4:2 (1:2)
Mestský štadión, Trenčín
Baráž o EL
AS Trenčín vs MFK Ružomberok

AS Trenčín: Šemrinec - Šulek, Kleščík (6. Čögley), Lawrence, Skovajsa – Van Arnhem (76. Oulad Omar), El Mahdioui, Ubbink – Beridze, Čatakovič, Sleegers (46. Gong)

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo (83. Čurma), Menich, Jonec, Kupec – Daniel, Takáč (83. Haskić), Kochan, Qose (46. Kostadinov) – Gal Andrezly, Gerec

Góly: 22. Beridze, 61. Lawrence, 72. Gong, 82. Čataković - 12. Jonec (z 11m), 28. Gal Andrezly

Žlté karty: 11. El Mahdioui, 30. Šulek, 49. Čataković, 63. van Arnhem – 32. Kochan, 32. P. Maslo, 45. Daniel, 63. Kupec

Rozhodovali: Chmura – Mókoš, Hrmo

Diváci: 1554

Prvú šancu v stretnutí si vypracovali hostia, keď v 4. minúte Daniel našiel prihrávkou z pravého krídla Gereca, ktorý zblízka zakončil do žrde. Po dvoch minútach to na druhej strane skúšal Čataković a jeho nie veľmi razantný pokus nenarobil Macíkovi problémy. V 10. minúte sa opäť hlásil o slovo aktívny Gerec a strelu smerujúcu k žrdi chytil Šemrinec. V 11. minúte El Mahdioui fauloval Takáča v pokutovom území a Jonec otvoril skóre strelou z bieleho bodu – 0:1. Liptáci boli aj v nasledujúcich minútach aktívnejší, lenže svoj náskok nezveľadili, čo v 22. minúte využil Beridze, keď vyrovnal na 1:1. V 28. minúte parádne vystrelil spoza veľkého vápna Gal Andrezly a strelou smerujúcou pod brvno poslal Ružomberčanov do opätovného vedenia – 1:2. Po troch minútach získali hostia priamy kop z výhodnej pozície. Daniel zvolil priamu strelu a namieril tesne nad domácu svätyňu. V 35. minúte to znova skúšal Daniel, lenže z uhla minul bližšiu žrď. Po troch minútach aktívny Daniel našiel Gal Andrezlyho a jeho hlavičku zastavilo brvno. Krátko na to sa ocitol Gal Andrezly v ďalšej príležitosti a krížnym pokusom z uhla namieril tesne vedľa vzdialenejšej žrde. V 45. minúte zahrávali Trenčania priamy kop a Ubbinkovu strelu smerujúcu na stred brány chytil Macík.

V 55. minúte sa Kostadinov šikovne uvoľnil na ľavej strane a v šestnástke naservíroval loptu Danielovi, ktorého zakončenie vyrazil nohou Šemrinec. Po dvoch minútach Daniel potiahol útok a prihral do veľkého vápna na Gal Andrezlyho, ktorého strelu v poslednej chvíli Gong zblokoval na roh. Keďže Ružomberčania svoje šance nepremenili, po hodine hry ich potrestal Lawrence vyrovnávajúcim gólom – 2:2. V 66. minúte Daniel vystrelil z priameho kopu tesne vedľa. Po troch minútach to vyskúšal spoza šestnástky Čataković, lenže namieril nad. V 71. minúte Šulek vypálil z väčšej vzdialenosti a len veľmi tesne minul bránu. Už po minúte musel Macík zasahovať pri pokuse Čatakovića. V 72. minúte dostal Gong peknú prihrávku, v šanci nezaváhal a poslal Trenčín do vedenia 3:2. Po troch minútach poslal Daniel výbornú loptu na Kostadinova a ten zblízka prestrelil bránu. V 82. minúte sa Beridzeho lopta dostala k voľnému Čatakovićovi a ten nemal problém zvýšiť domáci náskok na 4:2. Liptákom sa už nepodarilo zvrátiť nepriaznivý stav a skóre nezmenili ani domáce nebezpečné protiútoky. Po prehre sa pre Ružu rozplynul sen o účinkovaní v pohárovej Európe. Trenčania o ňu zabojujú v nedeľu na pôde domácej Žiliny.

Vladimír Cifranič (tréner Trenčína): "Z našej strany bol prvý polčas bez iskry a ustráchaný. Čo sme si povedali v kabíne, na ihrisku neplatilo. Súper bol lepší a darovali sme im oba góly. V druhom polčase sme oživili ofenzívu príchodom Gonga. Využili sme šance, no výkon nespĺňal naše predstavy."

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): "Môžem povedať, že sme prišli s dobrou taktikou. Eliminovali sme silné stránky domácich. Z našej strany to bol festival zahodených šancí, ktoré musia končiť v bránke. Zápas mal mať opačný rezultát. My sme góly nedali, domáci áno a postupujú do finále."