30.8.2020

Pod Čebraťom opäť deľba bodov + FOTO, VIDEO

V nedeľu 30. augusta 2020 odohral Ružomberok domáci zápas piateho kola Fortuna ligy s Pohroním.
0:0 (0:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
5. kolo, 19:00
MFK Ružomberok vs FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mrva – Kmeť, Takáč, Zsigmund (26. Kochan), Brenkus (75. Múdry), Madleňák (61. Ďungel) – Bobček (75. Almási), Gerec (61. Boďa)

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: Jenčo – Badolo, Špiriak, Pavlík, Župa – Chríbik, Weir, Petrák (58. Mazan) – Blahút (89. Jacko), Bimenyimana, Fadera (72. Matić)

Žlté karty: 63. Takáč, 65. Čurma, 90.+3 Mrva – 22. Chríbik, 45. Pavlík, 59. Mazan, 61. Badolo

Rozhodovali: Ziemba – Štrbo, Halíček

Diváci: 1073

Aktívnejší vstup do stretnutia mali hostia. Pokus Faderu spoza veľkého vápna však nenarobil Macíkovi problémy. Ružomberský brankár krátko na to kryl zakončenie Pavlíka a v 14. minúte Weir namieril spoza šestnástky nad brvno. Vzápätí zaujal Macík, keď riskantným, ale umným vybehnutím nielen pripravil hostí o možnosť na nebezpečný útok, no svojím odkopom výborne našiel Bobčeka, ktorý posunul loptu Brenkusovi, lenže jeho strelu zblokoval obranca. V 26. minúte musel tréner Ján Haspra pristúpiť k vynútenému striedaniu, keď sa po nepríjemnom zranení zápas skončil pre Zsigmunda. O deväť minút Brenkus vyzval k strele Takáča, no ten namieril nad brvno. Obaja hráči si zopakovali spoluprácu aj v 40. minúte, kedy Brenkus z rohového kopu prihral na hranicu veľkého vápna, odkiaľ Takáč prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, lenže opäť mieril nad. Po dvoch minútach zahrával Brenkus ďalší rohový kop. Tentokrát našiel centrom Masla, ktorý hlavičkoval tesne vedľa. V nadstavenom čase úvodného dejstva Macík vyrazil Blahútovu strelu, Bimenyimana v dobrej pozícii vystrelil nepresne a na opačnej strane Gerec po Brenkusovom centri hlavičkoval vedľa bližšej žrde.

V 57. minúte Weir vystrelil z vnútra šestnástky spoza obrancov a Macík vyrazil jeho zakončenie. Po trinástich minútach Kmeť vypálil z hranice veľkého vápna a strelu pohotovo vyrazil Jenčo. Liptáci boli vpredu aktívnejší, no hostia sa pozorne bránili a vyrážali do nebezpečných protiútokov. Jeden z nich prišiel v 79. minúte kedy Bimenyimana vystrelil z necelých šestnástich metrov a lopta sa obtrela o spojnicu. Krátko na to sa ocitol v obrovskej šanci Blahút a Macík výborným zákrokom podržal mužstvo, keď vyrazil jeho strelu. Fanklub naďalej hnal Ružu za vytúženým gólom. Ten však v nevľúdnom počasí neprichádzal. Na konci nadstaveného času prešiel Almási po pravej strane do pokutového územia, odkiaľ poslal prihrávku pred bránu, lenže najskôr Kmeťovi a následne ani Kochanovi sa nepodarilo prepáliť brániacich hráčov hostí. Stretnutie sa tak skončilo remízou 0:0.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Vedeli sme, že nás čaká veľmi náročný zápas, lebo súper z Pohronia je veľmi kvalitný. Rozumne sa posilnil pred novou sezónou. My sme tých prvých dvadsať minút boli ešte zakríknutí alebo stvrdnutí z nabitého programu, ale postupom času, najmä v druhom polčase, sme sa trošku rozbehli. Samozrejme optická prevaha bola na našej strane, ale súper sa dostával z nášho tlaku do šancí, ktoré nepremenil, ale my sme mali tiež šance. Chceli sme ten zápas zvrátiť na našu stranu. Chceli sme tri body, tak sme do toho vrhli všetko. Nepodarilo sa nám dať gól a sme smutní, ale na druhej strane by som chcel chlapcov pochváliť za to, čo odviedli po fyzickej stránke a najmä za prístup, ktorý bol omnoho lepší ako vo štvrtok.“

Mikuláš Radványi (tréner Pohronia): „Myslím si, že zápas sme začali dobre. Mali sme viac z hry. V prvom polčase sme si vypracovali dve šance kde finálna fáza nebola ideálna či už Blahúta alebo Bimenyimana. Čo ma prekvapilo, druhý polčas sme hrali zakríknuto. Domácim sme dali veľa priestoru. Vedeli sme, že domáci budú hrýzť celý zápas. Nakoniec sme mohli behom piatich minút rozhodnúť zápas, keď útočník trafil brvno a potom Paťo Blahút mal stopercentnú šancu. Nevyužili sme to. Očakávali sme záverečný tlak domácich, ktorý aj prišiel. Mali tam šance, ale som rád, že sme remizovali. Bod z vonku sa počíta, takže samozrejme som spokojný.“