V utorok 23. mája 2023 odohral Ružomberok v Podbrezovej semifinále play-off o účasť v Európskej konferenčnej lige UEFA.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Oravec, Bartoš, Bakaľa – Ďatko (71. Kukoľ), Paraj, Bariš (71. Š. Faško), Talakov (46. Kováčik), Blahút (84. Mielke) – Špyrka (46. Horvát), Pavúk

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Malý, Mojžiš, Selecký – Zsigmund, Domonkos – Šefčík (89. Macejko), Chrien (81. Luterán), Madleňák – Gerec (78. Boďa)

Góly: 3. Madleňák, 43. Gerec, 45.+3 Chrien (z 11m)

Žltá karta: 57. Chrien

Červená karta: 45. Bakaľa

Rozhodovali: Kráľovič - Hancko, Jekkel

Diváci: 1130

Na podmočenom trávniku sa Liptáci hneď v úvodezahryzli do svojho súpera, keď najskôr Madleňák mieril nad brvno.Po chvíli Bakaľa zblokoval nebezpečnú strelu Gereca. V 3. minúte získala Ruža priamy kop a Seleckého center Madleňák upratal do siete – 0:1. O štyri minúty Madleňák našiel prihrávkou z pravej strany Gereca, no ten pálil nad. V 8. minúte Bariš mieril spoza veľkého vápna vysoko nad. O štyri minúty Domonkos poslal center z rohového kopu na Mojžiša, hlavičkujúceho vedľa brány. V 18. minúte Ďatkov strieľaný center dopadol na vrchnú sieť ružomberskej svätyne. Ten istý hráč mal po dvoch minútach obrovskú šancu na vyrovnanie, lenže po výbornej Blahútovej prihrávke aj zásluhou terénu nezakončil dostatočne razantne a jeho strelu chytil Krajčírik. V 29. minúte Bakaľa zblokoval Gerecovu strelu. Po dvoch minútach musel zasahovať Krajčírik, keď zneškodnil Pavúkovu hlavičku a už o pár sekúnd aj Ďatkovu strelu. V 37. minúte Madleňák prihral Domonkosovi, ale ružomberský stredopoliar mieril nad brvno. Po šiestich minútach vybehnutý Krajčírik razantne odkopol loptu, ktorú následne dosledoval Gerec a peknou strelou prekonal domáceho gólmana – 0:2. V nadstavenom čase Bakaľa fauloval prenikajúceho Chriena, za čo videl červenú kartu a nasledoval pokutový kop, ktorý premenil sám faulovaný hráč – 0:3.

Ihneď po zmene strán veľmi peknou strelou do brvna Gerec prekonal domáceho gólmana, no presný zásah neplatil pre tesný ofsajd. V 51. minúte Zsigmund z pravého krídla prihral Gerecovi, ale ružomberský útočník zblízka mieril nad. Po štyroch minútach si Madleňák nabehol na Fabišov center a hlavičkoval nad brvno. Vzápätí na opačnej strane získali Železiari priamy kop z výhodnej pozície, lenže Bartoš pálil vysoko nad. V 60. minúte Blahút vypálil spoza Malého a jeho krížnu strelu vyrazil Krajčírik. Po následnom rohovom kope prišiel rýchly protiútok hostí, no Šefčík zoči-voči Ludhovi namieril do brankára. V 62. minúte Pavúk hlavičkoval tesne vedľa. V 73. minúte najskôr hostia preverili Ludhu z väčšej vzdialenosti a vzápätí na opačnej strane Krajčírik chytil Blahútovu strelu. Po dvoch minútach Chrien pálil zblízka do Ludhu. V 79. minúte Šefčík mieril v páde spoza šestnástky tesne vedľa. O štyri minúty to z podobnej pozície skúsil Madleňák, no tejto strele smerujúcej k žrdi chýbala väčšia razancia.

Na ťažkom teréne, za neutíchajúceho dažďa, prítomní diváci v druhom dejstve nevideli góly a Ruža po výhre 3:0 postúpila do finále play-off o účasť v Európskej konferenčnej lige UEFA. Finálový duel sa uskutoční v piatok 26. mája 2023 o 17:30 v Žiline, ktorá v semifinále vyhrala nad Banskou Bystricou 3:1.