28.11.2021

Presvedčivé víťazstvo v Trnave + VIDEO

V nedeľu 28. novembra 2021 odohral Ružomberok šestnáste kolo Fortuna ligy na štadióne Spartaka Trnava.
0:3 (0:1)
Štadión Antona Malatinského
16. kolo, 17:00
FC Spartak Trnava vs MFK Ružomberok

FC Spartak Trnava: Dominik Takáč – Čurma (58. Procházka), Tumma, Škrtel, Mikovič (90. Boledovič) – Savvidis – Jones, Grič, Bukata (82. Ramadan), Boateng – Ristovski

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák (66. Selecký) – Luterán, Kochan (90. Múdry) – Šefčík (78. Tancik), Dalibor Takáč, Regáli (78. Ďungel) – Bobček (66. Boďa)

Góly: 31. Kochan (z 11m), 50. a 52. Regáli

Žlté karty: 30. Jones, 41. Ristovski - 33. Madleňák, 39. Bobček, 41. Regáli, 44. Kochan, 59. Mojžiš

Červená karta: 68. Jones (po druhej žltej)

Rozhodovali: Ziemba - Hancko, Bednár

V 17. minúte Jones vystrelil z uhla a Krajčírik vyrazil jeho zakončenie na rohový kop, po ktorom ružomberský gólman chytil strelu Tummu z nebezpečnej pozície. O osem minút neskôr Fabiš poslal peknú prihrávku z pravej strany pred domácu bránu, lenže Bobčekovu strelu vyrazil Dominik Takáč a Regáliho okamžitá dorážka letela nad brvno. Už po chvíli však Regáli napravil svoje zaváhanie, keď naservíroval loptu Madleňákovi, ten bol faulovaný v šestnástke a nariadený pokutový kop premenil tvrdou strelou k žrdi Kochan – 0:1. V 36. minúte Kochan namieril spoza veľkého vápna tesne vedľa.

Liptákom vyšiel vstup do druhého dejstva. V 50. minúte Dalibor Takáč potiahol útok, nezištne prihral voľnému Regálimu a ten strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal brankára – 0:2. Už po dvoch minútach sa Regáli tešil opäť, keď nekompromisne premenil svoj únik – 0:3. V 57. minúte to skúšal Grič z hranice šestnástky, no tesne minul horný roh ružomberskej brány. Po dvoch minútach získali Trnavčania priamy kop, rozhodli sa pre postupné prihrávky až na Savvidisa, ktorého strelu spoza veľkého vápna vyrazil spod brvna Krajčírik. V 65. minúte Procházka vystrelil spoza šestnástky nad brvno. Po troch minútach Jones po útočnom faule dostal druhú žltú a následne aj červenú kartu. Domáci hráči tak hrali od tohto momentu v početnej nevýhode. V 78. minúte si Regáli vymenil loptu so Šefčíkom, ale následne zblízka napálil do Dominika Takáča. V závere Ružomberčania postrážili víťazstvo 3:0, vďaka čomu si upevnili tretiu pozíciu.