14.2.2022

Presvedčivé víťazstvo v krajskom derby + FOTO, VIDEO

Ružomberok v pondelok 14. februára 2022 vstúpil do jarnej časti Fortuna ligy domácim zápasom dvadsiateho kola so Žilinou.
5:1 (1:1)
20. kolo, 15:00
MFK Ružomberok vs MŠK Žilina

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Luka, Mojžiš, Madleňák – Luterán (46. Lichý), Kochan – Gerec (67. Ďungel), Domonkos (67. Boďa), Regáli (84. Múdry) – Bobček (84. Rymarenko)

MŠK Žilina: Belko – Rusnák, Kopas, Minárik, B. Anang (70. Owusu) – Sauer (70. Myslovič), Gono, Iľko – Addo (62. Slebodník), Paur, Ďuriš

Góly: 31. a 57. Bobček, 62. Lichý, 70. Boďa, 86. Rymarenko – 24. Kopas (z 11m)

Rozhodovali: Kráľovič – Jekkel, Zemko

Diváci: 711

Úvodné šance si vypracovali hostia, keď v 3. minúte Krajčírik nohou vyrazil strelu Sauera a o dve minúty neskôr Paur zakončil nebezpečný únik tesne vedľa. Vzápätí na opačnej strane Fabiš našiel Bobčeka, ktorého hlavičku vyrazil Belko. V 23. minúte sa Luka v sklze rukou dotkol lopty vo vlastnej šestnástke a nariadený pokutový kop premenil Kopas – 0:1. Domáca odpoveď však na seba nenechala dlho čakať, keď o sedem minút neskôr Domonkos poslal peknú prihrávku Bobčekovi, ktorý spracoval loptu a strelil vyrovnávajúci gól – 1:1. Takmer ihneď mohol vrátiť Šošonom vedenie Sauer, lenže v obrovskej šanci tesne minul bránu.

Krátko po zmene strán najskôr Bobček preveril svojím pokusom Belkovu pozornosť a po minúte Krajčírik zneškodnil strelu Sauera. V 57. minúte Ružomberčania zatlačili svojho súpera. Po vyrazenej strele Regáliho a zblokovaných zakončeniach Domonkosa a Lichého, odvrátil Ďuriš loptu len pred Bobčeka a ten si pohotovo hlavou pripísal druhý gól v stretnutí – 2:1. Následne prišli gólové hody striedajúcich hráčov tímu spod Čebraťa. V 62. minúte si Fabiš vymenil loptu s Domonkosom a naservíroval ju Lichému, ktorý bez váhania namieril k žrdi – 3:1. O osem minút Belko vyrazil Regáliho strelu pred Boďu a ružomberský útočník zvýšil tvrdou dorážkou domáci náskok na 4:1. V 85. minúte Múdry prihral Lichému, ktorý z hranice veľkého vápna vystrelil tesne nad. Už po minúte sa gólovo presadil aj tretí striedajúci hráč Rymarenko, keď vyškolil Rusnáka a strelou od žrde uzavrel skóre na konečných 5:1. Na výsledku nič nezmenila ani nebezpečná strela Kopasa z priameho kopu, ktorú Krajčírik vyrazil spod brvna.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Myslím si, že tréner hostí to veľmi dobre zhodnotil. Na tie situácie, ktoré sme mali v klube, čo sa týka COVID-u a zranených hráčov, bolo vidieť hlavne v prvom polčase, že sme sa pomaly rozbiehali, kde si myslím, že si obidve mužstvá vytvorili nejaké tie šance, ktoré neskončili gólom. Po pokutovom kope sme mali veľmi dobrú reakciu čo sa týka vyrovnávajúceho gólu a prvý polčas sa nejako dohrával. Zámer, ktorý sme si dali do zápasu sme v prvom polčase až tak neplnili, ale v kabíne sme si povedali veci, ktoré chceme hrať a vstup do druhého polčasu bol o dosť lepší. Chalani si začali viac veriť. Boli sme agresívnejší. Zápas rozhodlo to, že sme mali väčšiu kvalitu v útočnej fáze. Nestrácali sme ľahké lopty a hrali sme veľmi rýchlo po zisku lôpt, z čoho pramenil aj druhý gól. Musím chlapcov pochváliť, že sa v druhom polčase bavili futbalom. Vôbec nešetrili krokmi. Hrali sme taký pressing, aký sme chceli od začiatku. Som rád, že sme tento ťažký zápas, hlavne čo sa týka psychiky, veľmi kvalitne zvládli. Takisto som rád, že sa nám v druhom polčase vydarili striedania. Pomaly každý hráč, ktorého sme vystriedali sa strelecky presadil. Chlapcom to pomôže aj do ďalších zápasov.“

Peter Černák (tréner Žiliny): „My môžeme hodnotiť zápas iba do druhého gólu. Potom sa už dá hovoriť iba o prevahe, dôraze a nátlakovej hre domácich, ale myslím si, že prvý polčas sme mali niektoré príležitosti, ktoré keby sme lepšie dotiahli, mohli sme sa dostať aj do lepšieho vedenia. Súper rýchlo zareagoval a vyrovnal. Aj vstup do druhého polčasu sme mali podľa mňa dobrý, ale všetko sa zlomilo druhým gólom, na ktorý sme prihrali súperovi. Súper sa dostal do laufu. Bolo ťažké ho zastaviť. Hral nátlakovo a jednoznačne rozhodol dôraz v pokutovom území, takže gratulujem súperovi. Musíme sa pripraviť na zostávajúce dva zápasy, aby sme dokázali naplniť náš cieľ dostať sa do prvej šestky, respektíve sa tam udržať. “