20.1.2024

Príprava: Aj v druhom zápase výhra 2:1 + FOTO

V sobotu 20. januára 2024 odohral Ružomberok domáce prípravné stretnutie s poľským klubom Zaglebie Sosnowiec.
2:1 (1:1)
MFK Ružomberok - UT
Príprava
MFK Ružomberok vs Zaglebie Sosnowiec

MFK Ružomberok: Ťapaj – Luterán, Mrva, Gabriel, Selecký – Šefčík, Lavrinčík, Zsigmund, Hladík, Tučný – Chrien

Druhý polčas: Sokol – Úradník, Kotula, Maslo, Malý, Marek – Gerec (74. Domonkos), Múdry, Švehla, Chobot – Boďa

Zaglebie Sosnowiec: Kos (32. Sorcan) – Caliński, Dalić, Jończy, Pavić – Zielonka (32. Troć), Bonecki, Rozwandowicz, Wrzesiński – Fábry, Biliński

Druhý polčas: Sorcan (60. Siuta) – Ziemann, Machała, M. Wybański, Matynia – Troć (60. Klupś), Guezen, Karwot (75. Bębenek), Valencia, Camara – Zieliński

Góly: 43. Lavrinčík, 59. Maslo - 3. Fábry

Rozhodovali: Matej - Varga, Melicher

Lepší vstup do stretnutia mali hostia, keď už v 3. minúte Fábry otvoril skóre - 0:1. Následne prevzali iniciatívu Ružomberčania. Po piatich minútach od inkasovaného gólu získali rohový kop a Chrien hlavičkoval do žrde. V 19. minúte obranca zblokoval nebezpečnú strelu Luterána. O šestnásť minút Troć hlavičkoval tesne vedľa. V 37. minúte sa ocitol vo veľkej šanci Hladík, no jeho zakončenie vykopol obranca spred bránkovej čiary. Dve minúty pred koncom polčasu Lavrinčík vyrovnal peknou strelou do horného rohu na 1:1.

Pred druhým dejstvom Liptáci vystriedali celý tím. V 49. minúte Troć mieril nad brvno. O desať minút Maslo hlavou po rohovom kope otočil skóre na 2:1. V 65. minúte Matynia mieril tesne nad. O štyri minúty Karwot preveril Sokola pokusom smerujúcim na stred brány, ktorý neprekvapil domáceho gólmana. V 72. minúte si Boďa nabehol na dlhý center, lenže hlavou usmernil loptu mimo troch žrdí. Na výsledku sa už do konca stretnutia nič nezmenilo a Ružomberok aj v druhom tohtoročnom prípravnom stretnutí vyhral 2:1. Mužstvo spod Čebraťa teraz čaká v dňoch od 21. do 28. januára sústredenie v Turecku.

Ohlasy trénerov

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Mali sme možnosť nastúpiť na každý polčas s rozdielnou zostavou. Takže sme radi, že sme to využili. Myslím, že v prvom polčase sme boli silnejší na lopte, kombinačne sme to zvládli, boli sme lepší tím. Mali sme možnosť vyskúšať si aj iné rozostavenie, ktoré nám z časti ukázalo, že môže fungovať, že môže byť funkčné. Bohužiaľ sme hneď v tretej minúte prihrali súperovi pred prázdnu bránu do stopercentnej šance, ktorú využil. V úvode sme boli možno ľahkovážni. Trochu sme sa rozkukávali po náročnom týždni, ale potom sme prevzali opraty. Hrali sme kombinačne slušne. Dostávali sme sa do príležitostí, boli sme v prvom polčase lepším tímom a v závere sme zaslúžene vyrovnali. V druhom polčase nastúpilo viac mladších chlapcov a bolo to trošku vidieť aj v hre, kde to už bolo kombinačne vyrovnané. Mali sme viac strát, neboli sme tak kombinačne silní. Mali sme ale aj dobré pasáže, z ktorých sme sa dostávali k ohrozeniu brány. Vadili mi lacné straty lopty v defenzíve pri napádaní. Celkovo to chcelo viac lepších riešení. Ale ten druhý polčas bol živelnejší, behavejší a chlapci si za ten výkon zaslúžili gól. Boli dobrí v defenzíve, nepustili súpera do žiadnej šance. Mali sme tam jednu-dve šance, dali sme gól zo štandardky. Som rád, že sa k výsledku pridali veci, na ktorých sa dá stavať, ktoré sme chceli, ktoré si chlapci prinášajú z tréningového procesu. To si myslím, že je pre nás v tomto období dôležité.“