19.2.2020

Príprava: Béčko po obrate skóre zdolalo lídra 3. ligy Stred

V stredu 19. februára 2020 odohral tím MFK Ružomberok B prípravný zápas na pôde klubu MŠK FOMAT Martin, ktorý sa po jeseni nachádza v 3. lige Stred na prvej priečke s desaťbodovým náskokom pred druhou Bánovou.
2:5 (2:0)
MŠK Fomat Martin
MŠK Fomat Martin vs MFK Ružomberok

MFK Ružomberok: Kohár (46. J. Červeň) – Ondrek, Jonec (60. Hoti), Holub (46. Filipiak), Huba (46. Bajtoš) – Mário Almaský, J. Kudlička, Múdry (46. Švec), V. Jedinák (46. Dopater) – Novotný (46. R. Kružliak), Brenkus

Góly RK: 59. R. Kružliak, 65., 82. a 85. Brenkus, 88. Mário Almaský

Prvý polčas vyšiel lepšie domácemu tímu, ktorý po úvodnom dejstve vyhrával 2:0. V 59. minúte strelil kontaktný gól Rastislav Kružliak. Potom prišli chvíle Adama Brenkusa, keď gólmi zo 65., 82. a 85. minúty skompletizoval hetrik a zároveň sa postaral o obrat skóre. Dve minúty pred koncom riadnej hracej doby sa ešte zapísal do streleckej listiny Mário Almaský a ružomberský tím vyhral nad Martinom 5:2.

Tím MFK Ružomberok B čaká pred začiatkom jarnej časti 2. ligy ešte jeden prípravný duel, keď v piatok 28. februára 2020 o 18:30 privíta na umelom trávniku v areáli ružomberského štadióna Oravské Veselé.