27.2.2020

Príprava: Béčko uspelo v poslednom súboji pred začiatkom ligy

Vo štvrtok 27. februára 2020 odohral tím MFK Ružomberok B posledný prípravný zápas pred začiatkom 2. ligy, v ktorom si na umelom trávniku v areáli ružomberského štadióna zmeral sily s Oravským Veselým.
2:1 (1:0)
MFK Ružomberok - UT
MFK Ružomberok vs TJ Tatran Oravské Veselé

MFK Ružomberok: Kohár (46. Čillík) – V. Jedinák (46. Bajtoš), Jonec, Filipiak, Huba (46. Holub) – Kmeť, J. Kudlička (46. Švec), Múdry (46. Dopater), Mário Almaský (55. Ďungel) – Brenkus, Regáli (46. Novotný)

Góly RK: 23. Regáli, 56. Brenkus (z 11m)

V súboji s klubom zimujúcim v 3. lige Stred na treťom mieste otvoril skóre v 23. minúte Martin Regáli. Jedenásť minút po zmene strán Adam Brenkus premenil pokutový kop a zvýšil náskok tímu spod Čebraťa na rozdiel dvoch presných zásahov. V 78. minúte sa hosťom podarilo kontaktným gólom zdramatizovať záver stretnutia, ale Liptáci už nepustili víťazstvo z rúk a so zimnou prípravou sa rozlúčili výhrou 2:1.

Tím MFK Ružomberok B počas zimnej prípravy odohral sedem zápasov, pričom šesťkrát zvíťazil a raz remizoval. Do jarnej časti 2. ligy vstúpi v nedeľu 8. marca 2020 o 10:30, kedy na ružomberskom štadióne privíta Duklu Banská Bystrica.