1.2.2022

Príprava: Cenný skalp na záver sústredenia + FOTO, VIDEO

V utorok 1. februára 2022 odohral Ružomberok posledný prípravný zápas na sústredení v Turecku, keď si zmeral sily s aktuálne druhým tímom ruskej najvyššej súťaže Dynamom Moskva.
2:1 (1:1)
Belek (Turecko)
MFK Ružomberok vs FK Dynamo Moskva

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Luka, Mojžiš, Madleňák – Lichý (77. Múdry), Kochan – Gerec (46. Rymarenko), Domonkos (46. Luterán), Regáli (87. Ďungel) – Bobček (67. Boďa)

FK Dynamo Moskva: Leschuk – Parshivlyuk, Osokin, Tses, Skopintsev, Moro, Sulakvelidze, Galkin, Mazurin, Tyukavin, Zhukovskiy

Náhradníci: Budachev – Kuptsov, Varela, Aleksandrov, Kipkaev, Makarov, Smolov, Gladyshev, Laxalt

Góly: 25. Lichý, 79. Rymarenko - 14. Tyukavin

Liptáci mali síce aktívny vstup do stretnutia, no v 14. minúte išiel do vedenia favorizovaný súper po góle Tyukavina – 0:1. Vzápätí mal šancu na vyrovnanie Bobček, ale neprekonal Leschuka. V 25. minúte Lichý využil prihrávku od Madleňáka a vyrovnal na 1:1. Krátko po zmene strán vybojoval aktívny Bobček priamy kop, z ktorého namieril Rymarenko tesne nad. V 62. minúte si na opačnej strane Krajčírik poradil so strelou Smolova. Po sedemnástich minútach sa presadil Rymarenko a poslal Ružu do vedenia 2:1.

Tento výsledok zostal v platnosti aj po záverečnom hvizde a tak sa Ružomberok rozlúčil so sústredením v Turecku výhrou nad popredným ruským klubom Dynamom Moskva 2:1. Aktuálna bilancia Liptákov je šesť víťazstiev a jedna prehra. Posledná previerka pred začiatkom jarnej časti ich čaká v sobotu 5. februára 2022 o 15:00, kedy na ružomberskom štadióne privítajú poľský tím GKS Jastrzebie.