17.1.2017

Príprava: Diváci videli desať gólov

V druhom prípravnom zápase na jarnú časť sezóny, privítali Ružomberčania na svojom trávniku účastníka druhej najvyššej súťaže z Martina.
10:0 (5:0)
Prípra
MFK Ružomberok vs MŠK Fomat Martin


MFK Ružomberok: 1. polčas: Hajdúch – P. Maslo, Kubena, J. Maslo, Aniukevich – Grohoľ, D. Kružliak, Ďubek – Daniel, Gal Andrezly – Lačný
2. polčas: Hajdúch – Čurma, Menich, Kružliak, Kupec, Nagy, Faško, Takáč, Mário Almaský, A. Lovás, Mareš

MŠK Fomat Martin: Hažer – Burger, Stašík, Romančík, Pálenčár, Turčina, Gríger, Ďungel, Boďa, Lamko, Gorelčík
Náhradníci: Pronaj, Dianovský, Jesenský, Cíger, Kramčer, Repán, Bobok

Góly: 5. Romančík (vl.), 22. Grohoľ, 24. Gal Andrezly, 38. Daniel, 42. J. Maslo, 52. Nagy, 65. Faško, 68. a 75. Takáč, 70. Mareš

Rozhodovali: Horváth - Rojček, Súkeníková


Komentár

Do stretnutia zasiahli aj dvaja noví skúšaní defenzívni futbalisti – 23-ročný Martin Kubena z Liptovského Mikuláša a 24-ročný Aliaksandr Aniukevich z Grodna. Liptáci od začiatku potvrdzovali úlohu favorita a už v 5. minúte si nešťastne vrazil loptu do vlastnej brány Romančík – 1:0. V 22. minúte zvýšil domáci náskok aktívny Grohoľ a po dvoch minútach sa utešenou strelou presadil Gal Andrezly – 3:0. V 38. minúte skóroval Daniel a tri minúty pred koncom úvodného dejstva Ján Maslo stanovil polčasový rezultát na 5:0.

V 52. minúte sa sám pred brankárom nemýlil Nagy – 6:0. O trinásť minút neskôr presne namieril Faško – 7:0. Zo strany domáceho celku to stále nebolo všetko. V 68. minúte zužitkoval presnú prihrávku ideálne postavený Takáč a krátko po ňom bol pred gólmanom hostí dôsledný Mareš, ktorý upratal loptu do siete – 9:0. V 75. minúte pridal po biliardovej akcii svoj druhý gól Takáč – 10:0. Na tomto výsledku sa napriek viacerým sľubným príležitostiam Liptákov už nič nezmenilo a Ruža zvíťazila 10:0.

Naši futbalisti sa najbližšie predstavia za riekou Moravou, kde si zmerajú svoje sily s Karvinou, Spartou a Slaviou Praha. Rozpis prípravných zápasov nájdete TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK