20.1.2016

Príprava: Diváci videli osem gólov

Na stredu 20. januára 2016 mal Ružomberok naplánovaný prípravný zápas s Dolným Kubínom, ktorý sa mal pôvodne odohrať na súperovej pôde. V deň stretnutia však došlo k zmene a oba tímy si zmerali svoje sily pod Čebraťom.
8:0 (4:0)
UT Ružomberok
MFK Ružomberok vs MFK Dolný Kubín

MFK Ružomberok: Tofiloski (46. Hajdúch) – P. Maslo (46. Daghbashyan), J. Maslo (46. Mrva), Rosa, Lupták – Kotora, Nagy, Gerát (46. Ďubek), Boszorád (46. Kudlička) – Gal Andrezly – M. Lovás (46. Omasta)

Góly: 18. a 38. Boszorád, 23. Nagy (z 11m), 37. Gal Andrezly, 48. Omasta, 62. a 73. Ďubek, 72. Kudlička

Rozhodovali: Horváth – Vrtich, Považan

Diváci: 80

Počas prvého polčasu si zahral v drese tímu z Oravy aj náš ofenzívny futbalista Andrej Lovás. Na prvý gól čakali Liptáci do 18. minúty, kedy Martin Boszorád skóroval presne mierenou strelou spoza šestnástky – 1:0. O päť minút neskôr vybojovali Liptáci pokutový kop, ktorý zahral Martin Nagy. Ivan Trabalík strážiaci svätyňu Dolného Kubína síce odhadol stranu, no na prudkú loptu nedosiahol – 2:0. Následne v dvoch šanciach mieril tesne vedľa Matej Lovás. V 37. minúte predviedol ukážkový únik cez pol ihriska Peter Gal Andrezly. Najskôr si poradil s obranou súpera a následne prekonal aj brankára – 3:0. Už po minúte zaznamenal svoj druhý gól v stretnutí Martin Boszorád a tímy išli do šatní za stavu 4:0.

V druhom polčase sa v bráne celku spod Čebraťa predstavil navrátilec Ľuboš Hajdúch a medzi tri žrde tímu z Oravy sa postavil náš brankár Matej Šavol. V ružomberskom drese dostali priestor traja dorastenci – Adrián Omasta, Jakub Kudlička a Mário Mrva. Prvý menovaný sa hneď na začiatku druhého dejstva gólovo odvďačil za ponúknutú príležitosť a zvýšil na 5:0. V 62. minúte predviedol svoju kopaciu techniku Tomáš Ďubek, keď skóroval strelou spoza veľkého vápna – 6:0. V 72. minúte sa do streleckej listiny zapísal ďalší mládežník Jakub Kudlička – 7:0. Už po minúte uzavrel skóre svojím druhým presným zásahom v stretnutí Tomáš Ďubek a Ruža zvíťazila v druhom tohtoročnom prípravnom zápase 8:0.

Ružu čaká ďalšie priateľské meranie síl v sobotu 23. januára 2016 o 12:00, kedy si naši hráči v Spišskej Belej zmerajú svoje sily s FC VSS Košice.