25.6.2016

Príprava: Diváci videli šesť ružomberských gólov

V sobotu 25. júna 2016 sa náš tím predstavil na Dňoch obce Oravská Poruba. Pri tejto príležitosti si zmeral sily s tamojším tímom postupujúcim do piatej ligy.
0:6 (0:4)
Oravská Poruba
Príprava
TJ Družstevník Oravská Poruba vs MFK Ružomberok


MFK Ružomberok: Macík (46. Kohár) – Čurma, Menich, D. Kružliak, Kupec – Ferenčík (67. Vavrík), Sapara, Faško (46. Kudlička) – M. Lovás, Gerec, Macek (78. Zsigmund)

Góly: 35. M. Lovás, 37., 43. a 85. Gerec, 44. Faško, 82. Zsigmund


Komentár

Do priateľského súboja nastúpili od úvodu viacerí mladí hráči, ale aj kapitán Marek Sapara, ktorý odohral celý zápas. Pre domáci tím bolo osudných posledných desať minút úvodného dejstva. V 35. minúte si Matej Lovás narazil loptu s Michalom Faškom a otvoril skóre – 0:1. Už po dvoch minútach pridal druhý gól Štefan Gerec a ten istý hráč skóroval aj v 43. minúte po prihrávke Mateja Čurmu – 0:3. Bodku za prvým polčasom dal gólom z priameho kopu Michal Faško – 0:4.

V druhom polčase dostala priestor trojica futbalistov, ktorí sa pričinili o postup dorastencov do najvyššej súťaže – Pavol Kohár, Jakub Kudlička a Marek Zsigmund. Práve posledný menovaný, Marek Zsigmund, zužitkoval v 82. minúte prihrávku Juraja Vavríka – 0:5. O tri minúty neskôr Šimon Kupec našiel Štefana Gereca a ten skompletizoval svoj hattrick – 0:6. Tento výsledok zostal v platnosti a Ruža vyhrala v priateľskom súboji rozdielom šiestich presných zásahov.

Foto: Rudolf Maškurica (archív)

ZDIEĽAJ ČLÁNOK