4.7.2023

Príprava: Domáca výhra nad Pohroním + FOTO

V utorok 4. júla 2023 odohral Ružomberok domáci prípravný zápas s Pohroním, hrajúcim druhú najvyššiu súťaž.
2:1 (1:0)
Štadión MFK Ružomberok
MFK Ružomberok vs FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš, Maslo, Mrva, Marek – Luterán, Rigo – Jendroľ, Chrien, Macejko – Gerec

Druhý polčas: Ťapaj – Kotula, Luka (85. Krištof), Malý, Selecký – Múdry, Švehla – Úradník, Domonkos (79. Rigo), Tučný – Boďa

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: Šemrinec – Prikryl, Kupčík, Hečko, Netolický, Jokel, Bonsu, Rakič, Mazan, Tatár, Pekár

Náhradníci: Danko – Sakhno, Jakab, Ovšonka, Barbora, Schlossár, Urgela, Horvát, Laktionov, Okunola, Jína

Góly: 27. Macejko, 48. Domonkos – 68. Mazan

Rozhodovali: Gemzický – Poláček, Šága

Diváci: 214

Prvý napínavejší moment prišiel v 12. minúte, kedy si Gerec nabiehal na dlhú loptu a zdalo sa, že pôjde sám na bránu, no tesne pred ním zasiahol Šemrinec. Následne dal o sebe vedieť niekdajší ružomberský futbalista Pekár, keď už po minúte mieril vedľa bližšej žrde a v 23. minúte jeho zakončenie z väčšej vzdialenosti smerovalo presne k žrdi, no Frühwald ho vyrazil na rohový kop. V 27. minúte sa Ruža ujala vedenia, keď po ofenzívnej snahe Gereca s Jendroľom hlavou upratal loptu do siete Macejko – 1:0. O osem minút aktívny Pekár vypálil spoza veľkého vápna tesne nad brvno.

Cez prestávku sa na domácej strane vymenili všetci futbalisti. V 48. minúte Úradník našiel prihrávkou pred bránou Domonkosa, ktorý vystrelil k žrdi a zvýšil domáci náskok na 2:0. Vzápätí mohli domáci hráči pridať ďalší presný zásah. Tučného strelu po Úradníkovej prihrávke zblokoval pred opustenou bránou obranca a Seleckého dorážka smerovala nad brvno. V 53. minúte tiesnený Boďa mieril spoza šestnástky nad bránu. Potom prevzali aktivitu hostia. Pekárovu strelu vyrazil Ťapaj a Mazan aj Laktionov mierili tesne vedľa vzdialenejšej žrde. V 68. minúte Mazan strelou z dorážky znížil na 2:1. Následne sa v dvoch príležitostiach ocitol Okunola, ktorý v 63. minúte hlavou minul bránu a o osem minút jeho strelu chytil Ťapaj. Domáci gólman si v závere poradil aj so zakončením Urgelu a na opačnej strane hostia zblokovali nebezpečnú strelu Úradníka tesne vedľa. Ruža tak vyhrala v prípravnom stretnutí 2:1.

Najbližšie meranie síl počas prebiehajúcej prípravy čaká Ružomberčanov v sobotu 8. júla 2023 o 16:00, keď si v Česku zmeria sily s Karvinou, ktorá sa v nasledujúcom ročníku vracia do najvyššej českej súťaže.