7.7.2015

Príprava: Erik Jendrišek dvakrát rozvlnil ružomberskú sieť

Ružomberok odohral v tréningovom centre v Krakove prípravný zápas s domácou Cracoviou Krakov.
3:1 (2:0)
Príprava, 17:00
MKS Cracovia SSA vs MFK Ružomberok

MFK Ružomberok: Senecký (35. Macík) – P. Maslo, J. Maslo, Rosa (75. Ondrek), Kružliak – Gerát (46. A. Lovás), Nagy (66. Vavrík) – Cheptine (46. Faško), Zošák, Lupták – Masaryk (75. Ferenčík)

Góly: 20. a 42. E. Jendrišek, 52. Polczak – 63. L. Lupták

ŽK: 32. Zjawiński, 74. Wawaszczyk - 80. Macík

Skóre stretnutia otvoril v 20. minúte bývalý hráč Ružomberka, Erik Jendrišek, keď po rohovom kope umiestnil loptu hlavou do siete - 1:0. O osem minút neskôr zahrávali Liptáci druhý roh za sebou, na center najvyššie vyskočil Ján Maslo a poslal loptu pred bránu, kde ju do siete neusmernil Gerát. V 38. minúte prevzal Masaryk prihrávku na hranici pokutového územia, potiahol loptu a spoza obrancu vystrelil vedľa brány. Ten istý hráč sa ocitol v šanci aj o dve minúty neskôr, keď si nabehol na center z priameho kopu a jeho hlavičku vyrazil brankár na roh. Po rohovom kope sa hostia dostali k zakončeniu, no lopta letela nad bránu. Nevyužité príležitosti potrestal v 42. minúte svojim druhým gólom v stretnutí Jendrišek - 2:0.

V 52. minúte zahrávala Cracovia Krakov roh a Polczakov pokus skončil aj s prispením hostí v sieti - 3:0. V 59. minúte mali domáci hráči k dispozícii pokutový kop, ale Rakels namieril do brvna. V 63. minúte znížil Lupták na 3:1, v ďalšom priebehu zápasu mali väčšie šance futbalisti poľského tímu, no tím dvakrát podržal brankár a raz aj konštrukcia brány.