19.6.2018

Príprava: Gólová prestrelka s Pohroním

V utorok 19. júna 2018, odohral Ružomberok v Žiari nad Hronom prípravný zápas s domácim tímom FK Pohronie. Liptáci nastúpili v omladenej zostave, keď dostali priestor viacerí hráči z dorastu a juniorky.
3:3 (1:0)
Príprava, 18:00
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa vs MFK Ružomberok


MFK Ružomberok: Prvý polčas: Urminský – Kojnok, Qose, Beseda, Kupec – Kunca, Takáč, J. Kudlička, Kmeť – M. Bobček, Sabler

Druhý polčas: Krajčírik – Ondrek, Čurma, Madleňák, Brenkus, Kostadinov, Gerec, Zsigmund, Čapek, R. Kružliak, Platiša

Góly: 29. Pavúk, 65. Jacko, 89. Guliyev - 63. Čurma, 75. Čapek, 85. Brenkus


Komentár

V úvode stretnutia pohrozili domáci, kedy Urminský vyrážal nebezpečnú strelu a po chvíli kontroloval hlavičku smerujúcu nad brvno. Aktivita Pohronia pokračovala aj naďalej. Nasledovalo niekoľko striel smerujúcich mimo brány a v šestnástej minúte sa predviedol ružomberský gólman, keď zneškodnil obrovskú šancu súpera. O sedem minút neskôr zahrávali domáci priamy kop, po ktorom nasledovala nebezpečná hlavička tesne nad brvno. V 28. minúte pohrozil z hranice šestnástky Kunca a brankár vyrazil jeho strelu. Už po minúte Pavúk otvoril skóre – 1:0. V 37. minúte boli Liptáci blízko k vyrovnaniu, keď si domáci hráč takmer vrazil strieľaný center do vlastnej siete.

Mužstvo spod Čebraťa nastúpilo do druhého dejstva v kompletne prestriedanej zostave. V 57. minúte vyslali domáci hráči pokus spoza veľkého vápna, ktorý zneškodnil Krajčírik. Vzápätí na druhej strane sa dostal Čapek pred súperovho brankára, no ten vyrazil jeho strelu. V 63. minúte získali Liptáci priamy kop. Brenkus našiel centrom Čurmu a ten hlavou vyrovnal na 1:1. Už po dvoch minútach však Jacko využil ružomberské zaváhanie, prešiel cez vybehnutého gólmana a poslal loptu do siete – 2:1. V 75. minúte poslal Zsigmund center do šestnástky a Čapek hlavou usmernil loptu medzi žrde – 2:2. Po desiatich minútach krásne namieril Brenkus spoza veľkého vápna do horného rohu a poslal Ružu do vedenia – 2:3. Minútu pred koncom riadnej hracej doby získali domáci hráči rohový kop a Guliyev vyrovnal na konečných 3:3.

Najbližší prípravný zápas odohrá naše mužstvo v sobotu 23. júna 2018 o 11:00, keď sa predstaví na pôde českého tímu FC Baník Ostrava.

Foto: Peter Graf (archív)

ZDIEĽAJ ČLÁNOK