16.1.2016

Príprava: Na úvod bezgólová remíza s Prešovom

Po návrate zo sústredenia v Liptovskom Jáne, odohrali hráči nášho A mužstva na umelej tráve v Ružomberku svoj prvý tohtoročný prípravný zápas s Tatranom Prešov.
0:0 (0:0)
MFK Ružomberok, UT
MFK Ružomberok vs 1. FC Tatran Prešov

MFK Ružomberok: (1. polčas): Macík – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Daghbashyan – Zošák, Nagy, Gerát, Boszorád, Ferenčík – A. Lovás

MFK Ružomberok (2. polčas): Macík - Lupták, J. Maslo, Rosa, Daghbashyan - Kudlička, Ondrek (59. Gerát), Gál-Andrezly, Ferenčík, Kotora - M. Lovás

Rozhodovali: Horváth - Tomčík, Vrtich

Diváci: 225

V 24. minúte si gólman hostí poradil s hlavičkou Andreja Lovása. O dve minúty neskôr zahrávali Liptáci priamy kop z výhodnej pozície, ale nebezpečnú strelu Milana Ferenčíka zneškodnil prešovský brankár. Napriek týmto dvom situáciám sa v 37. minúte mohol dostať do vedenia aktuálne druhý tím DOXXbet ligy v skupine Východ, keď po faule v šestnástke nariadil hlavný rozhodca pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Peter Katona a domáci brankár Matúš Macík vyrazil jeho strelu.

Do druhého dejstva nastúpili Ružomberčania v značne obmenenej zostave. V 74. minúte čelil Matúš Macík streleckému pokusu Lukáša Hrušku. O desať minút neskôr predviedol peknú finálnu prihrávku talentovaný dorastenec Jakub Kudlička, ale Matej Lovás namieril len do brankára. Na bezgólovom výsledku nič nezmenila ani šanca Tomáša Geráta zo záveru zápasu a tak sa prvé prípravné stretnutie Ruže v tomto roku skončilo 0:0.

Počas budúceho týždňa odohrá naše A mužstvo dva prípravné zápasy. Najskôr si v stredu 20. januára 2016 o 14:00 zmeria sily v Dolnom Kubíne s domácim tímom MFK Dolný Kubín a v sobotu 23. januára 2016 o 12:00 nastúpi v Spišskej Belej na stretnutie s FC VSS Košice.