15.6.2022

Príprava: Na úvod domáce víťazstvo nad Humenným + FOTO

V stredu 15. júna 2022 odohral Ružomberok prvý zápas v letnej príprave na novú sezónu, keď na svojom trávniku privítal Humenné.
3:1 (2:0)
Štadión MFK Ružomberok
Príprava
MFK Ružomberok vs FK Humenné


MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš, Krištof, Mojžiš, Selecký – Luterán, Kochan – Tučný, Dopater Macejko – Gerec

Striedali: Ťapaj – Mrva, Mihályi, Domonkos, Morong, Madleňák, Tancik, Malý

FK Humenné: Novák – Maťaš, Bednár, Luberda, Komjatý, Song, Dzurík, Jančo, Moravčík, Streňo, Hamuľak

Náhradníci: Slávik – Vaľovčin, Komár, Šuľák, Zlacký, Vasiľ, Rumanský, Harvila, Krajňák

Góly: 24. Gerec, 37. Fabiš, 58. Morong – 51. Hamuľak (z 11m)

Rozhodovali: Gemzický – Šaga, Polaček

Diváci: 345


Komentár

Domáci tím nastúpil s viacerými mladými hráčmi v základnej zostave. Prvú šancu mali v 2. minúte hostia, ale Hamuľak z uhla vystrelil nad brvno. Po osemnástich minútach Song hlavičkoval z nebezpečnej pozície tesne nad. V 24. minúte išli do vedenia domáci, keď si v útoku dôrazne počínal Gerec a strelou po zemi prekonal brankára – 1:0. O sedem minút neskôr striedajúci Domonkos hlavičkoval tesne vedľa. V 37. minúte Novák vybehol na dlhú loptu, ku ktorej mal však predsa len bližšie Fabiš, prehodil brankára a lopta sa zastavila až v bráne – 2:0. V závere polčasu mohli Liptáci ešte prikrášliť svoj náskok, lenže Macejko aj Domonkos mierili spoza veľkého vápna tesne vedľa.

Pred druhým polčasom, aj počas neho, došlo k veľkému množstvu striedaní na obidvoch stranách. V ružomberskom drese sa postupne predstavili všetci náhradníci. V 50. minúte získalo Humenné pokutový kop. Loptu si postavil na biely bod Hamuľak, zvolil opačnú stranu ako brankár Ťapaj a znížil domáci náskok na 2:1. Mužstvo spod Čebraťa zareagovalo na inkasovaný gól aktívnejšou hrou smerom dopredu. Po šiestich minútach ešte Domonkos namieril tesne nad, krátko na to Macejkovu prudkú strelu vyrazil Slávik na brvno, no v 58. minúte už Morong upratal Madleňákovu prihrávku do siete – 3:1. Po štyroch minútach hostia zblokovali Seleckého strelu tesne nad. V 72. minúte zahrával Madleňák priamy kop a jeho strelu usmernil obranca hostí na brvno vlastnej brány. Vzápätí zvonilo brvno aj na ružomberskej svätyni, keď ho prudkou ranou rozozvučal Song, ktorý sa následne dostal aj k dorážke, lenže prekopol bránu. Na výsledku sa už nič nezmenilo a Ruža v úvodnom prípravnom stretnutí vyhrala nad Humenným 3:1.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK