18.6.2019

Príprava: Na úvod remíza s Liptovským Mikulášom

V utorok 18. júna 2019 odohral Ružomberok v Bešeňovej svoj prvý prípravný zápas pred sezónou 2019/20 s Liptovským Mikulášom.
3:3 (1:1)
Betónová aréna Bešeňová
MFK Ružomberok vs MFK Tatran Liptovský Mikuláš

MFK Ružomberok: Krajčírik – Kojnok, J. Maslo, Jonec, Mojžiš, Takáč, Zsigmund, Gerec, M. Bobček, Gal Andrezly, Regáli
Druhý polčas: Kohár – Čurma, Filinský, D. Kružliak, Ondrek, Kostadinov, J. Kudlička, Brenkus, R. Kružliak, Legnani, Novotný

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Mikušiak - Krčík, Vacovský, Kucharčík, Čery, Bartoš, Gerát, Laura, Kačerík, Václavik, Tiganj
Striedali: Gábriš - Lišivka, D. Andrić, S. Andrić, Coma, Greguš, Žákovič, Baláž

Góly: 43. Gerec, 68. Novotný, 84. Legnani - 25. Laura, 81. Andrić, 86. Čery

Skóre stretnutia otvoril v 25. minúte Ľuboslav Laura, ktorý poslal do vedenia Liptovský Mikuláš. Dve minúty pred koncom úvodného dejstva vyrovnal Štefan Gerec na 1:1.

Ružomberčania nastúpili do druhého polčasu s kompletne prestriedanou zostavou. V 68. minúte sa postaral o obrat skóre skúšaný futbalista Ondřej Novotný – 2:1. V dramatickom závere padli tri góly behom piatich minút. Najskôr v 81. minúte vyrovnal Dragan Andrić na 2:2, už po troch minútach prinavrátil vedenie na stranu hostí Arthur Angelo Legnani, v 86. minúte vyrovnal Denis Čery na konečných 3:3.

Ruža odohrá najbližší prípravný zápas v sobotu 22. júna 2019 o 15:00, kedy si vrámci osláv stého výročia športu vo Veľkom Šariši zmeria sily s tamojším tímom.