22.6.2021

Príprava: Na úvod tri góly v súperovej sieti + FOTO, VIDEO

Ružomberok odohral v utorok 22. júna 2021 prvé stretnutie počas prípravy na nový ročník Fortuna ligy, keď si v Bešeňovej zmeral sily s Košicami.
3:0 (1:0)
Bešeňová
MFK Ružomberok vs FC Košice

MFK Ružomberok: Červeň – Maslo, Fabiš, Holub, Selecký, Kochan, Rakyta, Múdry, Dopater, Šefčík, Boďa (12. Gerec)

2. polčas: Frühwald – Mojžiš, V. Jedinák, Madleňák, Luka, Luterán, Zsigmund, Takáč, Gerec, Regáli, Kubík

FC Košice: Repko – Kis, Potsi, Pavúk, Borok, Jakúbek, Sovič, Novák, Tišťan, Liener, Gáll

Náhradníci: Valach – Gallovič, Magda, Jonec, Smieško, Moldesaard

Góly: 11. Rakyta, 56. Mojžiš, 83. Regáli

Rozhodovali: Dančo - Súkeníková, Burger

Diváci: 155

Ako prví pohrozili hostia Kisovou strelou z priameho kopu tesne nad. Postupom času sa začali čoraz viac hlásiť o slovo Liptáci. Nebezpečnú Dopaterovu loptu smerujúcu pred odkrytú bránu ešte stihol upratať obranca. V 11. minúte Šefčík naservíroval loptu Rakytovi a ten sa nemýlil – 1:0. Po dvanástich minútach Gerec našiel prihrávkou Šefčíka, ktorý však zblízka napálil loptu do brankára. V 34. minúte si obaja protagonisti vymenili pozície, keď po Šefčíkovom centri zakončoval Gerec, ale Repko bol na mieste. Po šiestich minútach aktívny Gerec ponúkol šancu na skórovanie Dopaterovi, ktorý z vnútra veľkého vápna namieril nad brvno. V závere polčasu ešte na opačnej strane ihriska Liener krížnou strelou minul vzdialenejšiu žrď.

V 55. minúte Gerec vypálil z mierneho uhla pod brvno a brankár vyrazil strelu na rohový kop. Štandardnú situáciu zahrával Takáč, v šestnástke sa najlepšie zorientoval Mojžiš a zvýšil ružomberský náskok na 2:0. Po druhom góle sa hostia snažili o skorigovanie výsledku a na čas prevzali iniciatívu, lenže domáci hráči ich nepustili do výraznejších šancí, až na nebezpečnú hlavičku, ktorú vyrazil Frühwald. V 83. minúte ukážkovo potiahol akciu Kubík, prihral Regálimu a najlepší strelec tímu spod Čebraťa z minulej sezóny prekonal súperovho gólmana – 3:0. Na konci duelu ešte mohol skórovať Gerec, lenže jeho tvrdú ranu zastavila žrď. Stretnutie sa skončilo výhrou Ružomberka 3:0.