Príprava: Na úvod výhra nad Liptovským Mikulášom + FOTO

V sobotu 18. januára 2020 odohral Ružomberok prvý prípravný zápas v tomto roku.
2:1 ()
Príprava
MFK Ružomberok vs MFK Tatran Liptovský Mikuláš

MFK Ružomberok: Krajčírik – Mojžiš, Maslo, Almási, Holub, Takáč, Twardzik, Gerec, Kostadinov, Múdry, Kojnok
Po 30. minúte: Kohár – Mojžiš, Twardzik (47. Filinský), Maslo (47. Mário Mrva), Holub (47. Jakubov), Kojnok (47. Kmeť), Chríbik, Miroslav Almaský, Brenkus, Almási (47. M. Bobček), Novotný
Po 60. minúte: Frühwald – Filinský, Mário Mrva, Holub, Jakubov, Kmeť, J. Kudlička, Dopater, Chríbik (73. Miroslav Almaský), M. Bobček, R. Kružliak

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Gabriš – Janec, Krčík, Gerát, Staš, Nemergut, Kotora, Laura, Bartoš, Voško, Krčík
Náhradníci: Slaniniak – Kováč, Ha Chan Toung, Václavík, Baran, Porubän, Káčerík, Čery, Kim Chan Soo, Oh Ju Seong

Góly: 22. Almási, 31. Miroslav Almaský - 19. Kotora

Rozhodovali: Nemček - Súkeníková, Tomčík

Diváci: 353

Stretnutie sa hralo netradične 3 x 30 minút. Do duelu zasiahli aj dvaja skúšaní defenzívni futbalisti – 20-ročný Peter Chríbik zo Žiliny a 22-ročný Ondrej Jakubov z Baníka Ostrava.

V 7. minúte Krajčírik chytil Gerátovu strelu. Po desiatich minútach Almási hlavičkoval tesne vedľa brány. V 19. minúte poslal Liptovský Mikuláš do vedenia bývalý ružomberský futbalista Ivan Kotora – 0:1. Ružomberčania sa okamžite snažili o odpoveď a brankár hostí si krátko po sebe musel poradiť s dvomi nebezpečnými hlavičkami Almásiho. V 22. minúte sa už najnovší člen ružomberského A mužstva, Ladislav Almási, zapísal na streleckú listinu, keď dokopol do brány Gerecovu prihrávku – 1:1. O päť minút neskôr na druhej strane Krajčírik zneškodnil Voškovu strelu spoza obrancov a krátko na to domáci gólman chytil aj Bartošov pokus.

Hneď na začiatku druhej tridsaťminútovky predviedol Miroslav Almaský pekný lob a otočil stav stretnutia na 2:1. V zápätí mohli futbalisti spod Čebraťa zveľadiť svoj náskok, lenže ich zakončenie skončilo na žrdi. V 57. minúte Brenkus z uhla tesne minul bránu hostí.

V 64. minúte Nemergut namieril z priameho kopu tesne vedľa. O sedem minút neskôr si Frühwald poradil so strelou hostí. V 87. minúte išiel Rastislav Kružliak sám na bránu, lenže namieril tesne vedľa. Po chvíli minuli bránu aj hostia. Na výsledku sa tak už nič nezmenilo a Ružomberok vstúpil do zimnej prípravy víťazstvom nad Liptovským Mikulášom 2:1.

Najbližší prípravný zápas čaká naše A mužstvo v stredu 22. januára 2020 o 11:00, kedy sa predstaví na pôde Baníka Ostrava.

Titulná foto: Stanislav Kmeť
Fotogaléria: Rudolf Maškurica