15.1.2022

Príprava: Na úvod výhra nad Námestovom + FOTO, VIDEO

V sobotu 15. januára 2022 odohral Ružomberok dve domáce prípravné stretnutia, v prvom z nich si zmeral sily s Námestovom.
3:1 (1:0)
MFK Ružomberok - UT
MFK Ružomberok vs MŠK Námestovo

MFK Ružomberok: Ťapaj – Tancík (68. Zahradník), Luka, Mrva (46. Macejko), Selecký (46. Úradník) – Šefčík, Luterán, Lichý, Rymarenko – Matej – Boďa

MŠK Námestovo: Novák (46. Greššák) – Habiňák (46. Bednár, 66. Mäsiar), Jaššo, Terentiev, Mydlár – Brodziansky – Svetlošák (66. Medvecký), Farský (66. Nákačka), Biricz (66. Stašák), Chovan (46. Snovák) – Chorvát (46. Kobylarczyk)

Góly: 39. a 65. Boďa (prvý z 11m), 60. Rymarenko – 57. Kobylarczyk

Rozhodovali: Matej - Burger, Kosturský

Úvod stretnutia bol v znamení ofenzívnej snahy hostí, lenže strely Chovana a Chorváta vyrazil Ťapaj. V 25. minúte Biricz posielal nebezpečný center pred domácu bránu, lenže nenašiel adresáta. Následne sa už čoraz viac hlásili o slovo Ružomberčania, ktorí si vytvárali šance. V 36. minúte ešte po Šefčíkovom centri Lichý hlavou tesne minul bránu, no po dvoch minútach si Boďa vypýtal pokutový kop a sám ho aj premenil – 1:0. V závere úvodného dejstva Rymarenkovu strelu vyrazil Novák, Lichý namieril tesne nad brvno a Boďa hlavičkoval mimo troch žrdí.

Od začiatku druhého polčasu sa Liptáci snažili zveľadiť svoj náskok. Pri jednom zakončení Rymarenka a dvoch strelách Boďu však vynikol brankár hostí. Domáci hráči hrali následne niekoľko minút bez zraneného Tancíka a počas početnej výhody Kobylarczyk vyrovnal na 1:1. Ružomberská odpoveď na seba nenechala dlho čakať. V 60. minúte Rymarenko vrátil domácich do vedenia peknou krížnou strelou k vzdialenejšej žrdi – 2:1. Po piatich minútach Boďa ťahal domáci útok a napokon tiesnený z uhla strelou od žrde zvýšil domáci náskok na 3:1. V 72. minúte Snovák pekne vystrelil z priameho kopu z väčšej vzdialenosti, no Ťapaj vyrazil jeho strelu. O deväť minút neskôr Medvecký v nádejnej pozícii minul bránu. V závere duelu Boďa namieril z hranice veľkého vápna tesne vedľa a Rymarenkove nebezpečné zakončenie v poslednej chvíli zblokoval obranca. Duel sa skončil víťazstvom Ružomberka 3:1.