V sobotu 3. júla 2021 sa Ružomberok rozlúčil so sústredením v Opalenici prípravným duelom s poľským tímom MKS Chojniczanka 1930 Chojnice.
1:0 (0:0)
MKS Chojniczanka 1930 Chojnice vs MFK Ružomberok

MKS Chojniczanka 1930 Chojnice: Broda, Grobelny, Grolik, Bartosiak, Olszewski, Kona, Mikołajczyk, Van Huffel, Mazek, Klichowicz, Skrzypczak

2. polčas: Lewandowski, Czajkowski, Byrtek, Gajda,  Szopiński, Cegiełka, Rakowski (73. Tomaszewski), Kowalski (68. Nowak), Emche, Mikołajczak, Pląskowski

MFK Ružomberok: Červeň (46. Frühwald) – Luterán (46. Fabiš), Luka, Holub, Selecký (46. Madleňák) – Kochan (46. Takáč), Dopater, Kružliak (46. Gerec), Brenkus (46. Zsigmund), Múdry (46. Rakyta) – Boďa (46. Regáli)

Gól: 49. Emche

Úvodné dejstvo sa skončilo bezgólovou remízou a krátko po zmene strán poslal súpera do vedenia Szymon Emche – 1:0. Ružomberok sa počas celého druhého polčasu snažil o vyrovnanie. Vypracoval si viaceré príležitosti a najbližšie ku gólu bol v závere stretnutia Lukáš Fabiš, keď jeho strelu zastavilo brvno. Liptákom sa nepodarilo využiť žiadnu z vypracovaných šancí a tak po výhrach nad tímami FC Košice 3:0 a Pogoň Štetín 1:0 tentokrát prehrali s mužstvom MKS Chojniczanka 1930 Chojnice 0:1.

Po stretnutí sa tím presúva naspäť do Ružomberka, kde pred začiatkom novej sezóny odohrá ešte dve prípravné stretnutia. V najbližšom súboji si Ruža v sobotu 10. júla 2021 o 17:00 zmeria sily s Pohroním.